Storczyki Wiki - Orchids Wiki
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile






 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Zobacz posty od ostatniej wizyty

Zobacz swoje posty

Zobacz posty bez odpowiedzi

Uprawa wazonowa w keramzycie
by karunia11 11.01.15 8:52

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:36

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:31

New Member
by Robert Russell Ritchie 26.10.14 7:05

Ascocenda- odpadające liście
by AGA 17.09.14 23:43

Phalaenopsis - znaczenia na liściach
by bestiarka 30.08.14 3:34

Jak pomóc Cambrii? Proszę o opinie.
by AGA 17.08.14 2:49

Orchidarium Smoczycy
by piotr.r 29.07.14 3:32

Aerides houlletiana
by Jolusia 23.06.14 6:45

Vanda - szkodniki
by Nemezis 22.06.14 9:16


Idź do strony : Previous  1, 2

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 2 z 2]

Re: Wełnowce
12.11.12 0:55

Vandzia
Vandzia
witam Smile

U mnie walka z welnowcami rowniez nie byla latwa. Przyjechaly na Dendrobium Stardust Chyomi. Roslinka byla cala nimi pokryta. Niestety nie udalo mi sie jej uratowac. Natomiast pozniej zauwazylam je na Deborze i Phalenopsis equestris, ale te udalo mi sie zwalczyc. Zastosowalam przemywanie woda z plynem do naczyn i na koniec posmarowalam liscie woda z olejem rzepakowym (kilka kropel na szklanke wody). Po trzech dniach zmylam warstwe oleju z lisci. Welnowce juz nie powrocily. Dzisiaj zastosowalabym dodatkowo paleczki Provado, zwalczaja wiekszosc szkodnikow, u mnie sprawdzily sie w przypadku przedziorka.

Pozdrawiam.

Re: Wełnowce
14.11.12 8:24

Gogi
Gogi
Stosowałam płyn ale powracały więc po kilkumiesięcznej walce środkami ekologicznymi musiałam zastosować chemię. Nie chodzi mi o ilość wełnowców bo były to pojedyncze sztuki ale o to, że co jakiś czas się pojawiał jakiś jeden egzemplarz. Zastosowałam więc Actellic ale zrobiłam oprysk z początkiem września kiedy było ciepło. Teraz bym go nie zalecała. Po przemyciu liści i pędów wodą z płynem do naczyń i spirytusem położyłam wszystkie phalaenopsisy na folii malarskiej rozłożonej na podłodze i dokładnie spryskałam pędy, liście i podłoże a następnie zamknęłam w folii na 24h. Po 14 dniach ponowiłam oprysk w taki sam sposób i jak na razie nie mam wełnowców a phalaenopsisy zaczęły wypuszczać po 1 a wiele po 2 pędy kwiatowe.

Zauważyłam też, że choć niektóre phalaenopsisy rosły w tym samym koszu to jedne były nękane przez wełnowce a inne nie. Słabsze szybciej przyciągały szkodnika a zdrowe nawet nie miały go ani raz. To było dla mnie ciekawe doświadczenie ale nie chciałabym go powtarzać. Mad

Re: Wełnowce
14.11.13 5:11

anusiak0507
anusiak0507
Moje storczyki zaatakowały te paskudy! Przetarłam je płynem, ale widać, że nie pomaga Sad Może przetrę raz jeszcze? Może później zastasuję macerat z czosnku... Ach, oby moja kolekcja przetrwała.

Welnowce
14.11.13 8:46

Vandzia
Vandzia
Witam

Paleczki Provado plus mieszanka olej kuchenny z woda pozostawiona na lisciach na dobe powinne rozwiazac problem.

Pozdrawiam

Re: Wełnowce
15.11.13 5:06

anusiak0507
anusiak0507
Od dwóch dni przemywam wodą z płynem - po mału widać efekty.

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 2 z 2]

Idź do strony : Previous  1, 2


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | ©phpBB | Free forum support | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje