Storczyki Wiki - Orchids Wiki
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile






 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Zobacz posty od ostatniej wizyty

Zobacz swoje posty

Zobacz posty bez odpowiedzi

Uprawa wazonowa w keramzycie
by karunia11 11.01.15 8:52

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:36

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:31

New Member
by Robert Russell Ritchie 26.10.14 7:05

Ascocenda- odpadające liście
by AGA 17.09.14 23:43

Phalaenopsis - znaczenia na liściach
by bestiarka 30.08.14 3:34

Jak pomóc Cambrii? Proszę o opinie.
by AGA 17.08.14 2:49

Orchidarium Smoczycy
by piotr.r 29.07.14 3:32

Aerides houlletiana
by Jolusia 23.06.14 6:45

Vanda - szkodniki
by Nemezis 22.06.14 9:16


Idź do strony : Previous  1, 2

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 2 z 2]

Neska
Neska 
 
O keiki na Dendrobium trudno nie jest, rosną jak na drożdżach, o wiele trudniej zmusić je do kwitnienia. Ja właśnie w tym celu zrobiłam na balkonie domek, gdzie je przetrzymam do października. W zeszłym roku miały za ciepło i za mokro i zamiast kwiatów mam dorodne keiki Mad
Carmella
Carmella 
 
Tak, dokładnie Smile To Dendrobium chętne jest w dawaniu keiczków. Po przekwitnięciu nie wystawiaj w zimne miejsce tylko trzymaj w mieszkaniu. Keiki powinny się szybko pokazać. U mnie właśnie rosną (choć na początku jak pojawiły się "kuleczki" to miałam nadzieję na kwiaty jednak).
doriska
doriska
Kochani czy to Dendrobium nobile może kwitnąc więcej razy na jednej pseudobulwie? Moje kwitło do końca lutego na 2 pseudobulwach od tego czasu pojawiły się 3 nowe psb, które spokojnie sobie rosną, a na 2 starych psb pojawiło się 9 kropeczek i tak miałam nadzieję, że może zakwitnie kolejny raz, ale jak poczytałam powyższe posty o keiki to mój optymizm się zmniejszył...
Carmella
Carmella 
 
Może zakwitnąc ponownie na tej samej bulwie, ale tylko z oczka gdzie nie kwitła wcześniej.
doriska
doriska
To mam szanse na kwitnienie clap bo kropeczki wyszły powyżej starego kwitnienia...

ale czy to będą kwiaty czy keiki jestem dumna z mojego Dendrobium Smile
doriska
doriska
Dziś już wiem, że to nie keiki tylko pączki Very Happy
6*2 pączki 1*3 pączki jedna kuleczka zaschnięta, a jedna nie może się otworzyć...
Już się zastanawiałam komu dam malucha jak już będzie zdolny do samodzielnego życia, a tu taka niespodzianka clap
Carmella
Carmella 
 
Cieszę się wraz z Tobą Smile A może jeszcze jakieś zdjątko Wink
doriska
doriska
Już się robi Smile pączusie mojego Dendrobium nobile kupionego w lutym... pierwsze kwitnienie zakończył bardzo szybciutko Sad ale na dzień dzisiejszy ma 3 nowe psb i na 2 starych pączki Smile
Dendrobium Nobile białe - Page 2 Img59301000506
Neska
Neska 
 
Serdecznie gratuluję! Doprowadzenie do kwitnienia D. nobile wcale nie jest łatwe, ja się nie mogę doczekać, ciągle są keiki zamiast kwiatów. Teraz stoją na balkonie, od września będę je suszyć i chłodzić, dokładnie wg. procedury- może następnej wiosny zakwitną. Embarassed
Borka
Borka
Moje Dendrobium zamieszkało w altance Smile mam nadzieję, że uda mi się doprowadzić do kwitnięcia.
doriska
doriska
Moje Dendrobium nobile białe po lipcowym kwitnieniu znów zrobiło mi niespodziankę haha Ciekawe co tym razem - keiki czy kwiaty?? Na dzień dzisiejszy ma 3 wypustki w dolnej części strych psb. Pozostaje mi obserwować i niecierpliwie czekać Smile
Ola
Ola
Moje Dendrobium w tym roku niestety nic nie wytworzyło, ani kwiatów ani keiki. Z powodu przeprowadzki zostało źle prowadzone (zbyt mokro i zbyt ciepło). W sumie dobrze, że nic mu się nie stało. Smile
Vengreen
Vengreen
Te kwiaty są zjawiskowe! Powodzenia! Smile
KattiYo
KattiYo
Ja pierwszy raz mam do czynienia z białym Dendrobium Nobile. Stoi na zewnątrz ( i pewnie postoi do końca września jeśli pogoda dopisze, może ciut dłuzej) no i właśnie zaczyna 6 tygodniowy ścisły post na wodę, a potem lekkie podlewanie raz w miesiącu. Mam nadzieję, że uda mi sie zobaczyc kwitnienie, bo kupiłam go przekwitniętego, a tego co widzę u Was na zdjeciach - kwitnący wygląda cudownie :-)
aniusia123
aniusia123
Moje wypuściło właśnie 2 bulwy i wygląda tak
Dendrobium Nobile białe - Page 2 P1130315


Ciekawe, kiedy zobaczę kwiatki?
Jolusia
Jolusia 
 
Dendrobium Nobile białe - Page 2 00710
a.t.nowakowska@gmail.com
a.t.nowakowska@gmail.com
Witam.

Dendrobium dostałam pięknie kwitnące w czerwcu.
Aktualnie wypusćił mi dwa pędy, jak zresztą widać na zdjęciu.

Mam takie pytanie: czy ten pęd, który mi przekwitł powinnam przyciąć?

pozdrawiam
a.t.nowakowska@gmail.com
a.t.nowakowska@gmail.com
Dendrobium Nobile białe - Page 2 P9060512
Gogi
Gogi
Nic nie przycinaj ani odcinaj. Stara pseudobulwa to świetny magazyn pokarmowy dla rośliny. Niekiedy też potrafi zakwitnąć na tych węzłach na których jeszcze nie kwitła.
iLoniak
iLoniak
Witam serdecznie

Jestem nowa na forum, wybaczcie ewentualne braki wiedzy Wink

Dostałam od teściowej takie Dendrobium. Oddała, bo "jakiś głupi nie chce kwitnąć". Za to ma keiki! Zapewne go nie przezimowała, wypuścił mnóstwo maluszków.



Teraz moje pytanie brzmi: czy odczepić od rośliny matecznej wszystkie keiki, jak będą na to gotowe, czy zostawić kilka? Sama "mamusia" nie wygląda zbyt dobrze, jest cała praktycznie uschnięta, nie wiem co z nią zrobić.

Pozdrawiam
iLoniak
iLoniak
Zdjęcie się nie załączyło, teraz jest dobrze
Dendrobium Nobile białe - Page 2 Image12

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 2 z 2]

Idź do strony : Previous  1, 2


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | ©phpBB | Free forum support | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje