Storczyki Wiki - Orchids Wiki
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile






 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Zobacz posty od ostatniej wizyty

Zobacz swoje posty

Zobacz posty bez odpowiedzi

Uprawa wazonowa w keramzycie
by karunia11 11.01.15 8:52

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:36

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:31

New Member
by Robert Russell Ritchie 26.10.14 7:05

Ascocenda- odpadające liście
by AGA 17.09.14 23:43

Phalaenopsis - znaczenia na liściach
by bestiarka 30.08.14 3:34

Jak pomóc Cambrii? Proszę o opinie.
by AGA 17.08.14 2:49

Orchidarium Smoczycy
by piotr.r 29.07.14 3:32

Aerides houlletiana
by Jolusia 23.06.14 6:45

Vanda - szkodniki
by Nemezis 22.06.14 9:16


Idź do strony : 1, 2  Next

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 2]

Carmella
Carmella 
 
To Dendrobium Nobile kupiłam zupełnie przypadkowo w zwykłym markecie spożywczym wiosną 2009 r. Bardzo długo trzymało kwiaty. Bardzo szybko pojawiły się nowy przyrost oraz dwa keiki na pseudobulwie, która wcześniej kwitła. Jak tylko przekwitło zostało wystawione na balkon, gdzie spędziło czas do wczesnej jesieni. Na chwilę zostało zabrane do domu, gdyż na czubku największej pseudobulwy pojawiły się kwiaty, które wyglądały jak korona Smile
Tegoroczny przyrost ma już masę pączków i niedługo powinny pojawić się kwiaty. Keiki spore, jeden kwitł z dwóch oczek latem, teraz na razie nie widać, żeby coś tam się działo.

Dendrobium Nobile białe Da4e05c2edf58da5

Dendrobium Nobile białe B979d88696605ff3

Dendrobium Nobile białe 0f5daec626dd8f9f

Dendrobium Nobile białe Fcd8b6276299611e

Dendrobium Nobile białe 047913544cfb5165
Jolusia
Jolusia 
 
Carmella ja posiadam takie samo Dendrobium i moje lekko pachnie. Czy Twoje również pachnie?
Cattleya
Cattleya
Moje Dendrobia typu Nobile również wydzielają delikatny zapach- dobrze go czuć jedynie w południe.
Carmella
Carmella 
 
Nie wyczułam nigdy jakiegoś zapachu, ale prawdę powiedziawszy to niespecjalnie wąchałam. Jeżeli doczekam się teraz kwiatów to będę wąchać Smile
Cattleya
Cattleya
Skoro ma młode przyrosty niedługo powinno zakwitnąć! clap Powodzenia! I miłego wąchania! wesołek
Carmella
Carmella 
 
Ma duże pąki nawet, pytanie tylko czy nie uschną. Wszystko u mnie schnie teraz Sad
kiniaczek31
kiniaczek31
Będzie dobrze czekamy na relacje, a może nawet zdjęcie ?
Carmella
Carmella 
 
Udało się doczekać kwiatów na Dendrobium. Kwiaty są mniejsze niż były kiedy roślinę zakupiłam czy latem. Ewidentnie wychodzi brak słońca.

Dendrobium Nobile białe 834da428f81bf6e4
Joane
Joane 
 
Gratuluję własnego kwitnienia. Nieważne, że masz kwiatki mniejsze od sklepowych, najważniejsze że są. I to cieszy najbardziej. haha haha
Argulina
Argulina
Może są mniejsze ale i tak przecudne Smile u mnie też pączki opadają Sad
Cattleya
Cattleya
I jak jego zapach? hejka Hmmm o tej porze roku pewnie kiepsko będzie coś wyczuć... Sad
Carmella
Carmella 
 
Niestety nie czuję żadnego zapachu Sad
Cattleya
Cattleya
A to szkoda! Moze twoja odmiana nie pachnie.. róznie to z nimi bywa, ale i tak jest piękne!
Neska
Neska 
 
A ja po pół roku podziwiania pięknych, zdrowych roślin doczekałam się....pięknych, zdrowych keiki!!! Klasyczne zagłaskanie! Very Happy Ale teraz już z żelazną konsekwencją będę się trzymać przepisu p.Dziedzica: od początku września przez 6 tygodni chłód i ani kropli wody, potem podlewać 1 raz w miesiącu, aż do grudnia. Mówi się trudno i kocha się dalej ok Dendrobium Nobile białe DSCN1587
Argulina
Argulina
Widok nie powiem piękny Smile ale będziesz mieć maluchów
Neska
Neska 
 
Owszem, przecież pokazałam jedną pdb., a jest ich mnóstwo Mad Poczekam, aż podrosną i poodrywam. Zaczyna się wiosna, to będą rosły szybciutko.
Argulina
Argulina
Będziesz mieć na wymiany Smile
Carmella
Carmella 
 
ho ho , no to Ci obrodziło Smile

Nesko, obniżenie temperatury jest absolutnie koniecznie. Ale pomyśl, jak je keiki obsypią się kwiatami ..
Neska
Neska 
 
Tyle, że równo za rok... scratch
Cymbidium
Cymbidium
Carmella napisał:Ewidentnie wychodzi brak słońca.

Carmello to nie brak słońca a to ,że rośliny wytwarzają normalne dla siebie kwiaty. Przecież nie są teraz pędzone by wydały duże kwiaty i zaczynają żyć swoim życiem.
Cattleya
Cattleya
Tylko czekać aż maluchy zakwitną! Powodzenia!
Agnieszka
Agnieszka
Moje Dendrobium kwitło tak:
Dendrobium Nobile białe Img4884d
Joane
Joane 
 
Jak długo go masz i czy to Twoje kwitnienie? Very Happy
Agnieszka
Agnieszka
Mam je od około miesiąca, choć wcale nie planowałam zakupu Dendrobium - urzekło mnie mnóstwem kwiatów kwiatek Niestety to tylko jeden pęd, więc najbardziej zależy mi na tym, żeby pojawiły się keiki. Kiedyś miałam kilka sztuk Dendrobium Phalaenopsis i pojawiło się mnóstwo maluchów, więc może i w tym przypadku się paru doczekam Smile
Borka
Borka
Moje Dendrobium też ma keiki, dwa większe i trzy takie malusie Smile

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 2]

Idź do strony : 1, 2  Next


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | ©phpBB | Free forum support | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje