Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Ziemiórki
on 29.11.09 22:38

Joane 

Mam u siebie małe czarne muszki. Jak je zwalczać? Piszecie o dodawaniu płynu do naczyń lub okien do pryskania. Jaką proporcję stosujecie Question

Re: Ziemiórki
on 30.11.09 1:21

Cattleya
Ja leję na oko- szkodniki zabite! clap

on 30.11.09 1:28

Joane 

Dzięki, spróbuję na moje muszki. Mam nadzieję że moje kwiatki to przeżyją. Laughing

on 30.11.09 1:37

Cattleya
Jak wyglądają te szkodniki u ciebie? Są ślady pajęczynki na liściach i bardzo powolne białe, woskowe robaki?

on 03.12.09 20:39

Joane 

To są po prostu nieszkodliwe czarne muszki. Jak poruszam doniczką to wylatują na pokój i mnie denerwują. Mam żółte tabliczki, ale chcę spróbować wody z płynem.

on 03.12.09 23:23

Carmella 

Te muszki to właśnie ziemiórki i wcale nie są one takie nieszkodliwe.
Na nie też działa np. provado

on 03.12.09 23:32

Argulina
wcale nie są one takie nieszkodliwe.
Otóż właśnie larwy tych muszek uszkadzają korzenie rośliny wysysają soki, szczególnie młodym roślinkom.

on 04.12.09 1:41

Joane 

Dzięki za tak szczegółowe informacje. Muszę jeszcze trochę się dokształcić w tym temacie i zacząć działać. całus

on 04.12.09 2:57

Jolusia 

Moją metodą na ziemiórki jest ząbek czosnku wsadzony w doniczkę hejka

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]

Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Forumotion.com | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Create a blog