Storczyki Wiki - Orchids Wiki
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile






 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Zobacz posty od ostatniej wizyty

Zobacz swoje posty

Zobacz posty bez odpowiedzi

Uprawa wazonowa w keramzycie
by karunia11 11.01.15 8:52

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:36

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:31

New Member
by Robert Russell Ritchie 26.10.14 7:05

Ascocenda- odpadające liście
by AGA 17.09.14 23:43

Phalaenopsis - znaczenia na liściach
by bestiarka 30.08.14 3:34

Jak pomóc Cambrii? Proszę o opinie.
by AGA 17.08.14 2:49

Orchidarium Smoczycy
by piotr.r 29.07.14 3:32

Aerides houlletiana
by Jolusia 23.06.14 6:45

Vanda - szkodniki
by Nemezis 22.06.14 9:16


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Jolusia
Jolusia 
 
To Dendrobium uprawiam jak wszystkie inne Dendrobia Nobile. Bardzo cieszy mnie to, że właśnie teraz zakwitło, gdzie właściwie to czas spoczynku dla tych roślin i co najważniejsze cudownie pachnie ok

Nobile - Dendrobium Nobile różowe pachnące 0b0f77bf575bb8b7med

Nobile - Dendrobium Nobile różowe pachnące C7363ddee62b073bmed

Nobile - Dendrobium Nobile różowe pachnące 124a3b0f6f71ee53med
Joane
Joane 
 
Jest bardzo podobne do mojego, które obecnie ma pąki o wielkości 1cm.
Carmella
Carmella 
 
Moje białe nobile też ma pączki śliczne i ogromnie się nad nimi trzęsę. Kupiłam je wiosną 2009 r obsypane kwiatkami, potem dała kilka kwiatków latem na nowym przyroście , a teraz kolejny przyrost jest w pączkach.
Jolusia
Jolusia 
 
Nie ma się nad czym trzęś. Z tego co piszesz można powiedzieć, że kwitnie ci cały czas więc nic tylko się cieszyć, że potrafisz mu zapewnić odpowiednie warunki uprawy. Gratuluję ok
Carmella
Carmella 
 
Trzęsę się, żeby nie przelać albo za bardzo nie zasuszyć, żeby nie było za ciepło, ale też żeby nie zawiało go Smile
Cattleya
Cattleya
Piękne Dendrobium typu nobile! Moje jest biało-fioletowe i również obficie kwitnie. Poszukuję właśnie takiego Dendrobium jak twoje może uda mi się je gdzieś kupić.
Ile kosztowało jesli można spytac? Bo w moim mieście ceny wachają się od 40 do 70 zł.
Jolusia
Jolusia 
 
Ja je kupiłam za 5 euro, ponieważ ta osoba chciała się tego storczyka pozbyć i nieistotne było za ile.
Cattleya
Cattleya
Powalająca cena ( tak niska )! Shocked
Borka
Borka
To jest moje Dendrobium Nobile zakupione parę dni temu Smile
Nobile - Dendrobium Nobile różowe pachnące Dendrobium_nobile

Poradźcie mi jak się mam nim zajmować. Aktualnie jak widać kwitnie, ma jeszcze kilka pączków. Posiada dwie pseudo bulwy (kwiaty są tylko na jednej) i pojawił się mały przyrost.
Postawiłam roślinę na parapecie po stronie północnej ma tam dużo światła ale nie ma słońca. Teraz jak kwitnie nie wiem jak podlewać i czy mogę zraszać wodą. Chciałam też przesadzić do nowej doniczki bo ta jest za mała.

Czy mogę liczyć na pomoc miłośników storczyków Smile ?
Jolusia
Jolusia 
 
Piękny i dorodny zakup. Jeśli chodzi o Twoje wątpliwości zapraszam do poczytania działu Dednrobium nobile - ogólne zasady uprawy.
Jak będziesz miała dodatkowe pytania to po prostu pytaj. hejka
Borka
Borka
Zauważyłam, że czubek jednej z pseudobulw trochę się pomarszczył. Czy to może oznaczać, że Dendrobium ma za sucho? Tak mi smutno z tego powodu Sad
Neska
Neska 
 
Dołączam moje cudo, cudownie pachnące.

Nobile - Dendrobium Nobile różowe pachnące Normal_DSCN5949_zmniejszacz-pl_410588
Jolusia
Jolusia 
 
Dużo pąków Smile

Nobile - Dendrobium Nobile różowe pachnące 00810
Jolusia
Jolusia 
 
Lawina kwiatowa Very Happy

Nobile - Dendrobium Nobile różowe pachnące 00310

Nobile - Dendrobium Nobile różowe pachnące 00412

Nobile - Dendrobium Nobile różowe pachnące 00611
maeetzz
maeetzz
Ale cudo Very Happy aż mnie zatkało Smile

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Create a forum on Forumotion | ©phpBB | Free forum support | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje