Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile


 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

avatar
Jolusia 
 
Storczyka mam w swojej kolekcji około dwóch lat. To bezproblemowa roślina, która systematycznie kwitnie dwoma pędami. Po przekwitnieniu nie obcinam pędów, ponieważ na ich końcach mogą się pojawić keiki. Phalaenopsis equestris var. alba podlewam obficie podczas kwitnienia i nawożę co drugie podlewanie normalną dawką nawozu zalecaną przez producenta. Storczyk stoi na południowym oknie i kwitnie do 6 tygodni przedłużając cały czas pęd kwiatowy.

avatar
Orchids Wiki 
 
Tylko pogratulować zapewnienia idealnych warunków i regularnego kwitnienia. Czy kiedyś udało Ci się już "wyhodować" na pędzie keiki?
avatar
Carmella 
 
Jolu, a jakie ma podłoże? Sama kora, czy jeszcze jakieś dodatki? Jutro ma przyjechać moje equestris var alba, oczywiście nie mogę się już doczekać, ale też troszkę się boję czy podołam.
avatar
Jolusia 
 
Storczyki Wiki posiadam dwa keiki na Phalaenopsis equestris i Mini Mark które wyglądają takCarmella mój storczyk jest w podłożu w jakim go kupiłam , to znaczy średniej korze. Jeżeli kiedykolwiek będę go przesadzała to zrobię tak, że na dno dam trochę sphagnum i resztę kory, albo na dno kora, w środek włókno kokosowe i na wierzch kora. To są przeze mnie sprawdzone mieszanki, które się świetnie sprawdzają.

Podołasz, podołasz bo to storczyk bez specjalnych wymogów, czego Ci bardzo życzę. Jak go dostaniesz to się pochwal haha
avatar
Carmella 
 
To jest moja roślinka Smile Jako podłoże ma drobną korę z odrobiną węgla.
avatar
Carmella 
 
Zakwitł mój Phalaenopsis equestris var. alba. Na razie na jednym pędzie, ale drugi jest już prawie gotowy to tworzenia pąków.

avatar
Neska 
 
Czyli podołałaś Smile brawo, gratulacje, jaki nieskazitelnie bieluśki clap
avatar
Joane 
 
Gratuluję. Cudowny i delikatny. I ta ilość pączków. Będzie na co popatrzeć. ok ok
avatar
Carmella 
 


avatar
Carmella 
 
Jeszcze trochę zdjęć mojego białego cudeńka

avatar
Jolusia 
 
U mnie również kolejnie kwitnienie clap

avatar
janka 
 
Mój equestris alba na wiosnę wypuścił dwa pędy i tak oto wygląda dziś:

avatar
Lesnerek
Mam go od mniej więcej 10 miesięcy, a od miesiąca kwitnie. Rośnie w drobnej korze, na zachodnim parapecie, w towarzystwie różowego kolegi Smile
avatar
Carmella 
 
Lesnerku, ale equestrisowato u Ciebie Smile
avatar
Carmella 
 
U mnie Phalaenopsis equestris var alba zakwitł na jednym pędzie. Kwitnienie nie było zbyt obfite zapewne z powodu tego, że się mojej roślince zachciało rozmnażać.


avatar
Carmella 
 
A tak wyglądała jego zielona część. Keiki "wiszące" są już oddzielone, basal keiki jeszcze czeka na korzonki.

Winą za zwariowanie tego storczyka obarczam "Floral paste". Tak, tak - to nie błąd, nie chodzi o "keiki paste". Po posmarowaniu pędu pastą "na odbicia" dostałam szał keikowy. Dolna część całej rośliny jakby zaczęła zamierać do wysokości miejsca, z którego odchodził posmarowany pęd. Żółkły liście, korzenie marniały. Jednak powyżej tego zaczął puszczać nowe korzenie.
Kilka dni temu przeprowadziła "zabieg" usunięcia pożółkłych liści i górne korzonki (te które się dało) schowałam w doniczce. Na trzonie trzyma się basal keiki, niechby już wypuścił korzenie jakieś.


Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | www.sosblog.com