Storczyki Wiki - Orchids Wiki
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile






 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Zobacz posty od ostatniej wizyty

Zobacz swoje posty

Zobacz posty bez odpowiedzi

Uprawa wazonowa w keramzycie
by karunia11 11.01.15 8:52

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:36

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:31

New Member
by Robert Russell Ritchie 26.10.14 7:05

Ascocenda- odpadające liście
by AGA 17.09.14 23:43

Phalaenopsis - znaczenia na liściach
by bestiarka 30.08.14 3:34

Jak pomóc Cambrii? Proszę o opinie.
by AGA 17.08.14 2:49

Orchidarium Smoczycy
by piotr.r 29.07.14 3:32

Aerides houlletiana
by Jolusia 23.06.14 6:45

Vanda - szkodniki
by Nemezis 22.06.14 9:16


Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 2 z 4]

kiniaczek31
kiniaczek31
Super ! , jak tak patrze i czytam to nabrałam odwagi aby swoje przesadzić tylko powiedz skąd wziełaś kamyczki ?? Mam iść do parku zbierać czy można zakupić ? piasek i żwir w akwarystycznym a kamyki ?
Argulina
Argulina
Kiniaczku ja mam normalne kamyki żwirek taki jak w akwarystycznym plus żwirek taki jak można kupić w każdym składzie budowlanym, służy do tynkowania domów to ten wiekszy gabaryt Smile

Cattleya a u mnie nie dość że puścił korzonek, to dziś zauważyłam nowy liść puszcza Very Happy zrobię fotki w dzień to wrzucę Smile
Cattleya
Cattleya
Wydaje mi się,że jeszcze minął za krótki okres czasu od zasadzenia w kamyki - jakieś dwa tygodnie,więc czekam!

Aaa i gratulacje!
Argulina
Argulina
Gdzie on ci stoi i jaką masz temperaturę? dwa tygodnie to mało masz rację
kiniaczek31
kiniaczek31
Hej a powiedz mi czy te kamienie wyparzyć czy coś w tym rodzaju ? A i jeszcze jedna rzecz. W dużych ilościach te kamienie są pakowane ?Ww co radziłabyś posadzić? Takie "miseczki czy doniczki jak myślisz ?

ps. gratuluje listeczka Smile
Argulina
Argulina
w co radziłabyś posadzić? Takie "miseczki czy doniczki jak myślisz ?
w miseczki szerokie na górze, niskie, żeby była duża powierzchnia parowania, najlepsze jak dołem są jeszcze zwężone, Ja kupowałam je na wagę i chciałam 2 kg to mi tyle w sklepie z materiałami budowlanymi zważyli Smile a mały żwirek w zoologicznym jest pakowany po 1 kg
Ja je tylko przelałam gorąca wodą, ale nie moczyłam.
kiniaczek31
kiniaczek31
Tak sobie myślę czy takie kamyczki wysypane w parkach na ścieżkach mogą być? Znajoma ma takie w ogródku, a prędzej od niej uzyskam niż wybiorę się do jakiegoś sklepu. Możesz mi podać nazwę miejsca gdzie kupowałaś? Jeżeli nie znajdę miseczek to czy uda się w doniczce? Próbowałaś może? W zasadzie bardziej by mi odpowiadały gdyż nie za wiele miejsca mam na parapecie. Crying or Very sad
paula4u2
paula4u2
Czytam i zastanawiam się, czy w ten sposób można byłoby potraktować też Cymbidium ? Dostałam hybrydkę, ale jest to tylko jedna pseudobulwa i jeszcze bardzo młoda. Niestety stan korzeni był opłakany, kompletnie przelana. Ostały się tylko dwa korzonki i to też niepewne. Nie miałam sphagnum więc wsadziłam do podłoża dla storczyków, na spód doniczki dałam styropian, potem trochę podłoża wymieszałam z ziemią do kwiatów, podsypałam korę, wsadziłam Cymbidium i na powierzchnie kora. W doniczce porobiłam szpary dla lepszego wietrzenia podłoża (o tej porze roku Cymbidium podlewa się bardzo rzadko) stoi tak już m-c i nic się nie dzieje scratch
Argulina
Argulina
kiniaczek31 napisał:Tak sobie myślę czy takie kamyczki wysypane w parkach na ścieżkach mogą być? Znajoma ma takie w ogródku, a prędzej od niej uzyskam niż wybiorę się do jakiegoś sklepu. Możesz mi podać nazwę miejsca gdzie kupowałaś? Jeżeli nie znajdę miseczek to czy uda się w doniczce? Próbowałaś może? W zasadzie bardziej by mi odpowiadały gdyż nie za wiele miejsca mam na parapecie. Crying or Very sad

Ja kupowałam żwirek w sklepie zoologicznym w Rybniku, takie kamyki to są właśnie żwirowe na ścieżkach i ogrodzie jak masz dojście, że da Ci koleżanka skorzystaj, w doniczce nie próbowałam, gdyż chciałam widzieć stan korzeni, a doniczka na to nie pozwala, wymiary moich szklanych naczynek to 20 cm u góry i jakieś 12 na dole wysokość jakieś 8 cm, typowe stare kryształowe cukierniczki.
paula4u2, nigdy nie próbowałam ze storczykami z drobnym systemem korzeniowym tylko z falkami.
Cattleya
Cattleya
Stoi na słonecznym parapecie (teraz akurat pada śnieg i słońca nie widać), a temperatura ok. 24 stopnie.
Argulina
Argulina
Czy od spodem jest kaloryfer? bo moje stoją na stole obok okna gdzie kaloryfer nie daje bezpośredniego ciepła na roślinki
Cattleya
Cattleya
Jest kaloryfer,ale wyłączony całkowicie...
Neska
Neska 
 
Zbierane na ścieżkach kamyczki mogą być wapienne, co źle wpłynie na ph - najprościej użyć wyparzonego keramzytu, a pojemniczki uzyskamy docinając do odpowiedniej wysokości plastikowe butelki po byle napoju Laughing łatwo też wypalić w nich dowolną ilość dziurek.
Argulina
Argulina
Neska kermazyt inaczej trzyma wodę niż kamyczki jest bardziej porowaty, więc nie jest to to samo i gdybyś zerknęła od początku wątku zauważyłabyś to że nie mam w naczynkach żadnych dziurek, jak napisałam to całkiem inna metoda i może akurat u mnie się sprawdza teraz już na 3 storczyku to nie znaczy, że u innych będzie równie powalająca czy też następny u mnie nie padnie.
basiag
basiag
Bardzo ciekawe rzeczy tutaj piszecie na temat reanimacji falków. Skorzystam z doświadczeń. Jestem pod wrażeniem sukcesów. Jutro zabieram się za robotę, bo tak mi storczyki podupadły na zdrowiu, że muszę zacząć coś robić, by je ratować.
Argulina
Argulina
Obiecałam na bieżąco pokazywać co się dzieje u reanimowanego falka zdjęcia z dzisiaj

28.12.2009 nowy liść całkiem widoczny drugi korzonek się wybił a pierwszy ma już przeszło 2 cm Smile



reanimacja - Reanimacja Phalaenopsis w żwirku/kamykach - Page 2 Storczyk_reanimacja

reanimacja - Reanimacja Phalaenopsis w żwirku/kamykach - Page 2 Storczyk_reanimacja3

reanimacja - Reanimacja Phalaenopsis w żwirku/kamykach - Page 2 Storczyk_reanimacja_2

Tak to wygląda na dziś

A to zdjęcia z całkiem pierwszej reanimacji tej co wypuścił pędzika, dziś wygląda tak

korzenie

reanimacja - Reanimacja Phalaenopsis w żwirku/kamykach - Page 2 Storczyk_pierwsza_reanimacja

cała roślina


reanimacja - Reanimacja Phalaenopsis w żwirku/kamykach - Page 2 Storczyk_pierwsza_reanimacja_2

sam kwiat


reanimacja - Reanimacja Phalaenopsis w żwirku/kamykach - Page 2 Storczyk_pierwsza_reanimacja_4

parę pączków zaschło z powodu zawiania niestety ale pęd rozwija się nadal Smile

reanimacja - Reanimacja Phalaenopsis w żwirku/kamykach - Page 2 Ped
Cattleya
Cattleya
Super efekty u Ciebie! Trzymajcie kciuki, bo u mnie chyba wybija korzonek Very smile
kiniaczek31
kiniaczek31
Dziękuję wam za wszystkie wypowiedzi i podpowiedzi Smile pokłon Nie pisałam, bo jeszcze się nie zdecydowałam, a nawet jeżeli na razie nie miałam jak się wybrać spokojnie po potrzebne zakupy - przedszkole zamknięte i starsza niunia w domu więc napisze jak już coś zdziałam , ale nadal nie wiem czy te kamyczki ze ścieżki jednak mogą być czy raczej nie ?

Widzę, że storczyki zyskały na tym sposobie reanimacji Smile

sposoby reanimacji
29.12.09 2:41

basiag
basiag
Argulino, jestem zachwycona twoimi sukcesami. Ja też jednego falka wsadziłam w kamienie, ale jest w takim stanie, że raczej niewiele się spodziewam Sad Zresztą zobaczę. Innego męczennika z pomarszczonymi listkami przesadziłam wczoraj do normalnego podłoża do storczyków, ma 5 nowych , zdrowych korzonków, więc myślę, że mu się w krótkim czasie polepszy.
Kliniaczku dziękuję za rady dotyczące zamieszczania zdjęć.
Życzę dalszych sukcesów.
paula4u2
paula4u2
Zdecydowałam się też spróbować. Mojemu odpadły już trzy liście z winy starego podłoża. Był za głęboko wsadzony (przez hodowcę) i szyjka zaczęła gnić. Obcięłam wszystko żyletką, zasypałam cynamonem. Niestety nie będzie jak go utwierdzić samego, więc spróbuje drutem ogrodniczym do dziurek w doniczce tak aby tylko dotykał kamyczków, a że będzie to doniczka a nie miseczka wstawię ją w miseczkę z wodą tak jak w metodzie z keramzytem. Mam nadzieję, iż będzie ok
reanimacja - Reanimacja Phalaenopsis w żwirku/kamykach - Page 2 8234136
reanimacja - Reanimacja Phalaenopsis w żwirku/kamykach - Page 2 8234139
reanimacja - Reanimacja Phalaenopsis w żwirku/kamykach - Page 2 8234138
trzymajcie ok
Orchids Wiki
Orchids Wiki 
 
Powodzenia, oby się udało. Zdawaj na bieżąco relację z postępów.
paula4u2
paula4u2
niestety stracił kolejnego liścia, zgnilizna nadal postępuje... musiałam obciąć jeszcze wyżej Sad
Cattleya
Cattleya
U mnie- mogę już stwierdzić- reanimacja w żwirku nic nie dała, a nawet pogorszyła stan storczyków.

Jestem zmuszona ratować swoich pupili w spaghnum..
Argulina
Argulina
a u mnie wychodzi 3 korzonek .
Argulina
Argulina
zdjęcie 3 korzonka Smile

reanimacja - Reanimacja Phalaenopsis w żwirku/kamykach - Page 2 8391836 listek też odrobinę podrósł więc chyba będzie biedronkowiec żył ok

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 2 z 4]

Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4  Next


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Create a forum on Forumotion | Natur | Flora, Garden | ©phpBB | Free forum support | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje