Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Bifrenaria aureofulva
on 26.11.09 3:04

Joane 

Warunki uprawy: Temp.: ciepło i umiarkowanie. Aby zakwitła potrzebuje trochę chłodniej. Nie musi przechodzić spoczynku.
Miejsce jasne słoneczne, latem cieniowane.
Ja swoją kupiłam na początku października przekwitającą. Obecnie wypuściła nową pseudobulwę i nowy pęd kwiatowy.
Po zakupieniu.

obecnie

Re: Bifrenaria aureofulva
on 26.11.09 3:50

Jolusia 

Widać, że ładna i zdrowa roślina, gratuluję świetnego zakupu u świetnego sprzedawcy ok .
Jestem również posiadaczką tej rośliny, jednak to jeszcze młody storczyk, więc zanim zakwitnienie to na pewno jeszcze trochę potrwa. Laughing

on 26.11.09 3:58

Orchids Wiki 

Bardzo ładna roślina. Widać wspólne cechy rodzaju z plemieniem Maxillarieae i podplemieniem Bifrenariinae gdzie mieści się też rodzaj Xylobium. Gratuluję zakupu ok

on 29.11.09 8:01

Beatrice
Joane, o to mi chodziło, widzę, że mamy takie same i w takim samym podłożu. Moja przekwitła, ma się dobrze, ale nowych przyrostów brak, proszę-napisz jeszcze o jej wymaganiach odnośnie wilgotności.

on 29.11.09 9:10

Joane 

Beatrice, ja obecnie co kilka dni lekko spryskuję podłoże, a raz w miesiącu zanurzam doniczkę do połowy w misce z wodą i po kilku minutach wyciągam. Wilgotność powietrza 60-80% hejka

on 06.12.09 23:39

Joane 

Moja Bifrenaria szykuje się do otworzenia swoich pięknych kwiatków.
Wczoraj wieczorem:
Dzisiaj rano

on 07.01.10 4:30

Joane 

Już przekwitła, ale wypuściła nowy pęd kwiatowy.

Ma też kolejny przyrost, ale słabo go widać.

on 07.01.10 10:59

samanti
U mnie trzymana w orchidarium, podwyższona wilgotność powietrza 70 - 80 % , dużo światła.

on 08.01.10 8:59

Joane 

Samanti cieszę się, że też go masz. Piszesz, że trzymasz go w orchidarium, a w jakiej temperaturze Question Bo ja jak kupowałam to był w szklarni wśród chłodnolubnych.

on 09.01.10 21:50

Beatrice
Dziewczyny ależ Wam zazdroszczę, moja stoi w miejscu.

on 29.01.10 3:58

Joane 

Bifrenaria ta w bardzo szybkim tępie rozwija swój pęd kwiatowy. Od pojawienia się pędu wielkości kilku milimetrów do otworzenia się pierwszego kwiatu mija 4-5 tygodnie. Kwitnie też około 5 tygodni. Zauważyłam też, że w dzień ładnie się otwierają a wieczorem zamykają.

on 05.05.10 8:51

Joane 

Oba przyrosty ładnie się rozrosły. Przed dwoma tygodniami wyglądały tak.

on 24.10.10 4:37

janka 

Moja Bifrenaria aureofulva jest u mnie od 17 czerwca tego roku. Od tego czasu wypuściła 3 nowe psb oraz niedawno także pęd. Uprawiam ją w koszyku, jako podłoże stosuję sphagnum a wierzchnią warstwę stanowi zwykły mech. Podlewam poprzez zanurzenie w misce dość rzadko - ok. 1 raz w miesiącu, co 1 - 2 dni spryskuję. Dziś już widać, że kwiatów będzie miała tylko 3 sztuki, zupełnie jak przy kupnym kwitnieniu Joane. W związku z tym mam nadzieję, że kolejne kwitnienia będą równie obfite jak u Asi.

on 02.11.10 22:03

janka 

Dziś wygląda tak:

on 21.11.10 7:11

Cattleya
Śliczny kwiat- takie oranżowe gwiazdki ok

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]

Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Create a blog