Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile


 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Asgareth
Asgareth
Witam,

mam pytania dot. pielęgnacji storczyków Nobile Star Class Lilac oraz White.

W tym sezonie będę musiała zmienić podłoże - zamierzam kupić wór chipsów kokosowych. Czy jest to wystarczające, jeśli do tej pory w czymś takim rosły? Czy po przesadzaniu namoczyć je w wodzie?

Mój kot zrzucił ostatnio doniczkę i jeden młody, piękny pęd złamał się i odpadł - czy jest szansa, żeby coś z niego wyszło, czy nadaje się do śmieci?

Jak rozsadzić Dendrobium, które "zakrzaczyło się" i nie stanowi już ozdoby? Kwiatek ma mnóstwo nowych pędów wypuszczonych ze starych (już bez liści). Czy wystarczy uciąć fragment starej łodygi z nowym pędem (ok. 8 cm, długie korzenie) i zabezpieczyć węglem brzegi, a następnie włożyć w chipsy czy mech?

Moje storczyki nigdy nie miały wyznaczonych okresów spoczynku - od zakupu stał na oknie. Biały został kupiony kilka lat temu w pełnym kwitnieniu w grudniu, a różowe dwa lata temu w maju (również kwitnące).

Biały kwitnie bardzo często, ale kwiaty pojawiają się w miejscach na chybił-trafił, nigdy nie udało mi się odtworzyć pięknego pędu zapełnionego kwiatami na całej długości.

Różowe natomiast mają problem z kwitnieniem - po zakupie tylko jeden z nich zakwitł około 3 kwiatkami, drugi wcale. Jak zachęcić je do kwitnienia?


Z góry dziękuję za odpowiedzi i w razie konieczności udzielenia bardziej szczegółowych informacji proszę pytać.

Załączam zdjęcia:
https://plus.google.com/photos/107861631893225728227/albums/5888232604658022289

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Zgłaszanie nadużyć | www.sosblog.com