Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

nali85
U dwóch moich Phalenopsis zaobserwowałam dziwne zmiany:
- u pierwszego jaśniejsze plamy oraz dziwne nekrozy na liściach, ogólny stan rośliny jest średnie traci turgor robi się wiotka ( zdjęcia od 1-3),
- u drugiego poza nekrozami na liściu( a właściwie na łodydze) pojawiło się przebarwienie ( ale nie takie jak u pierwszego) nazwałabym to raczej "plamą oleju" ogólny stan rośliny OK ( zdjęcie 4)

Musze zaznaczyć ze miesiąc temu przeżyły przeprowadzkę ( niestety mimo moich usilnych prób ochrony wszystkie pozostałe -ok 20szt bardzo to odchorowały- straciły wszystkie pączki a było ich b.dużo)
Bardzo proszę o pomoc
Mam nadzieje ze zmiany te są tylko spowodowane zmianą warunków
Pozdrawiam
Natalia[img][/img][img][/img][img][/img][img][/img]

Bardzo proszę o podpowiedz
on 25.02.13 20:59

nali85
Proszę mądrzejszych ludzi o opinie bo sama nie wiem czy to zmiany fizjologiczne a może jakaś bakteria lub grzybek. W necie jest tyle fotografii ze już sama nie wiem.

Proszę proszę o komentarz.
Natalia
nali85
W związku z brakiem podpowiedzi i obawą o te i inne storczyki postanowiłam za radą internetu spryskać wszystkie roztworem miedzianu 50 wp w proporcji jak na pomidory tzn 0.3% (15 gram na 5 litrów wody) z opisu na etykiecie ma on działać na bakteryjną plamistość liści i na antraknozę .Oprysk zamierzam powtórzyć po 10 dniach. Proszę o komentarz czy dobrze robię oraz o podpowiedz po jakim czasie mam rośliny spłukać ( pozostały bardzo nieestetyczne nacieki- prawdopodobnie jest to spowodowane brakiem profesjonalnego narzędzia do oprysku -skorzystałam z rozpylacza jak do mycia okien)
Proszę o komentarz
Natalia
Vandzia
Witaj

Miałam identyczny problem z moimi Phalenopsisami. U mnie takie zmiany fizjologiczne wywolane byly zbyt niska temperatura po tym jak pojechalam na urlop, może u Ciebie podczas przeprowaszki roślinki doświadczyły szoku termicznego. Moim pomogło przywrócenie im dawnych warunkow termiczno-świetlnych, wyciełam także zainfekowane liście i obsypałam miejsca ciecia weglem aktywnym. Dla pewności dobrym pomysłem będzie również oprysk z Bioseptu. Prosze również o informacje w jakim stanie sa korzenie.Pozdrawiam

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]

Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs