Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Orchids Wiki 

Storczyka tego posiadam od ponad dwóch lat. Nabyłem go drogą wymiany. Kwitnie bezproblemowo 1-2 razy w roku na wierzchołkach nowych w pełni wykształconych pseudobulw. Kwiaty mają lekką nutę zapachową.

Uprawiany jest na parapecie wśród innych storczyków. Warunki uprawy są przeciętne i nie odbiegają od typowej uprawy "szklarni ciepłej", z wyjątkiem czasowej zmiany temperatury przez rozszczelnianie okna, w pobliżu którego stoi.

Podłoże w doniczce jest drobne i podlewane gdy podłoże przesycha, a doniczka robi się lekka. Nawozy dobieram w zależności od fazy wzrostu rośliny.

Tak wyglądało kwitnienie rok temu na jednym z pędów:

Czekam na kwitnienie tegoroczne Smile
Joane 

Piękne te Dendrobium, szczególnie kolor kwiatów taki żywy i intensywny. Cieszę się że tobie tak ładnie kwitnie. Ja ze swoim nie mam tyle szczęścia. Crying or Very sad Mam podobny
Orchids Wiki 

Spotkałem się z tym u dwóch osób ze Stanów, że w czasie wzrostu nowych przyrostów zagniwają one i odpadają przy zbyt niskiej temperaturze lub przy zbyt dużej różnicy temperatur pomiędzy dniem a nocą, tak jak ma to miejsce u niektórych gatunkowych Dendrobium.
Joane 

W tym jest problem, że przyrosty rosną jak zwariowane i wypuszczają pędy kwiatowe a potem giną. i to ciekawe, że tylko przy tym jednym. Mam ok. 10 różnych Dendrobiów i nie ma problemu, a ten jeden się wyłamał. Crying or Very sad
Orchids Wiki 

Dużo światła w ciągu dnia powinno pomóc.
Joane 

Właśnie z tym obecnie mam największy problem, ale kilka tygodni i znowu będzie lepiej. ok
Argulina
Ma piękne kwiaty, kolor żywy taki energią płynący Smile
Moje Dendrobium phal niestety teraz też nie rozwijało pączków Sad zasychały przypuszczam że za mało swiatła i wilgotności...
Cattleya
Piękne! Podobne troszku do mojego Dendrobium Kingianum.. Very smile

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]

Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Sosblogs.com