Storczyki Wiki - Orchids Wiki
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile






 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Zobacz posty od ostatniej wizyty

Zobacz swoje posty

Zobacz posty bez odpowiedzi

Uprawa wazonowa w keramzycie
by karunia11 11.01.15 8:52

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:36

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:31

New Member
by Robert Russell Ritchie 26.10.14 7:05

Ascocenda- odpadające liście
by AGA 17.09.14 23:43

Phalaenopsis - znaczenia na liściach
by bestiarka 30.08.14 3:34

Jak pomóc Cambrii? Proszę o opinie.
by AGA 17.08.14 2:49

Orchidarium Smoczycy
by piotr.r 29.07.14 3:32

Aerides houlletiana
by Jolusia 23.06.14 6:45

Vanda - szkodniki
by Nemezis 22.06.14 9:16


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Orchids Wiki
Orchids Wiki 
 
Storczyka tego posiadam od ponad dwóch lat. Nabyłem go drogą wymiany. Kwitnie bezproblemowo 1-2 razy w roku na wierzchołkach nowych w pełni wykształconych pseudobulw. Kwiaty mają lekką nutę zapachową.

Uprawiany jest na parapecie wśród innych storczyków. Warunki uprawy są przeciętne i nie odbiegają od typowej uprawy "szklarni ciepłej", z wyjątkiem czasowej zmiany temperatury przez rozszczelnianie okna, w pobliżu którego stoi.

Podłoże w doniczce jest drobne i podlewane gdy podłoże przesycha, a doniczka robi się lekka. Nawozy dobieram w zależności od fazy wzrostu rośliny.

Tak wyglądało kwitnienie rok temu na jednym z pędów:
Dendrobium Phalaenopsis 'Sena Red' P1040101

Dendrobium Phalaenopsis 'Sena Red' P1040105

Dendrobium Phalaenopsis 'Sena Red' P1040099

Dendrobium Phalaenopsis 'Sena Red' P1040104

Czekam na kwitnienie tegoroczne Smile
Joane
Joane 
 
Piękne te Dendrobium, szczególnie kolor kwiatów taki żywy i intensywny. Cieszę się że tobie tak ładnie kwitnie. Ja ze swoim nie mam tyle szczęścia. Crying or Very sad Mam podobny
Orchids Wiki
Orchids Wiki 
 
Spotkałem się z tym u dwóch osób ze Stanów, że w czasie wzrostu nowych przyrostów zagniwają one i odpadają przy zbyt niskiej temperaturze lub przy zbyt dużej różnicy temperatur pomiędzy dniem a nocą, tak jak ma to miejsce u niektórych gatunkowych Dendrobium.
Joane
Joane 
 
W tym jest problem, że przyrosty rosną jak zwariowane i wypuszczają pędy kwiatowe a potem giną. i to ciekawe, że tylko przy tym jednym. Mam ok. 10 różnych Dendrobiów i nie ma problemu, a ten jeden się wyłamał. Crying or Very sad
Orchids Wiki
Orchids Wiki 
 
Dużo światła w ciągu dnia powinno pomóc.
Joane
Joane 
 
Właśnie z tym obecnie mam największy problem, ale kilka tygodni i znowu będzie lepiej. ok
Argulina
Argulina
Ma piękne kwiaty, kolor żywy taki energią płynący Smile
Moje Dendrobium phal niestety teraz też nie rozwijało pączków Sad zasychały przypuszczam że za mało swiatła i wilgotności...
Cattleya
Cattleya
Piękne! Podobne troszku do mojego Dendrobium Kingianum.. Very smile

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | ©phpBB | Free forum support | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje