Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile


 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Książki storczykowe
on 31.08.12 6:58

avatar
Miltonia
Czy macie jakieś ulubione książki o tematyce storczykowej, godne polecenia? Zastanawiam się nad uzupełnieniem swej biblioteczki, czytałam już kilka recenzji książek o storczykach, ale ciekawa jestem Waszych opinii. Czy ktoś z Was może czytał "Świat storczyków" Boudasson Benedicte? Książka dosyć kosztowna, a nigdzie nie znalazłam o niej opinii...

Re: Książki storczykowe
on 31.08.12 9:15

avatar
bo1rek
Mam "Storczyki w mieszkaniu" J. Erfkampa i "Storczyki. Uprawa i pielęgnacja" L. Rollke. Według mnie ta druga ciekawsza, posiada między innymi tabelę odmian na strony świata. Pierwsza dla odmiany ma tabelę z wysokościami roślin.

Lutz Rolke "Storczyki"
on 12.08.13 12:36

avatar
Beata Baczyńska
Ja z kolei polecę książkę Pana Lutza Rolke "Storczyki". W prawdzie nie ma w niej wymienionych wszystkich interesujących mnie gatunków, lecz na potrzeby osoby początkującej (jak ja) jest niewątpliwie przydatna. Pewnym minusem może być pewna nieścisłość co do przynależności poszczególnych storczyków (Autor sam pisze, że raz roślina bywa zaliczana do jednej grupy, raz do innej- co jest mylące- szczególnie dla nowicjuszy). Na pewno jednak udowodni każdemu laikowi że storczyki są różne i nie wszystkie mają takie same wymagania (kilka lat temu, poprzez takie rady straciłam kilka roślin...).
Niewątpliwym plusem-nie tylko dla początkujących- będą piękne zdjęcia przy opisach każdej grupy roślin (np. Phalaenopsis podzielone są na 9 grup, wd systematyki).

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Create a blog