Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile


 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

pomóżcie !!!!
on 23.08.12 0:54

avatar
sylwia.zreda
pomóżcie z moim storczykiem koleżanka mi raz napisała na forum ale nikt do tej pory nie odpisał podaje ponownie linka na tą część http://www.orchidswiki.com/t1577-brak-stozka-wzrostu-srodek odpowiedzcie i pomóżcie nam

odp
on 23.08.12 1:38

avatar
visenna
Napisz proszę co to za storczyk i wklej może jakieś zdjęcia.
Jeśli z jakichś przyczyn straciłaś stożek wzrostu, to roślina powinna wypuścić za jakiś czas keiki, żeby się ratować. Ale bez zdjęcia nie można nic dokładnie powiedzieć.

Re: pomóżcie !!!!
on 23.08.12 1:46

avatar
sylwia.zreda
visenna jest podany link na górze w opisie tam sa zdjecia wklejone kolezanka wklajała ja niwiem jak

Re: pomóżcie !!!!
on 23.08.12 1:50

avatar
sylwia.zreda
sylwia.zreda napisał:visenna jest podany link na górze w opisie tam sa zdjecia wklejone kolezanka wklajała ja niwiem jak
i ti jest ten storczyk Phalaenopsis

Re: pomóżcie !!!!
on 23.08.12 2:03

avatar
rosati
Szczerze mówiąc nie spotkałam się jeszcze z tym, żeby storczyk sam zgubił stożek wzrostu:/. Okaz wygląda na zdrowy. Spróbuj go może trochę podsuszyć. A może byś zastosowała pastę na pobudzenie wzrostu? Poczekaj miesiąc bez ingerencji, zobaczymy co dalej.

Re: pomóżcie !!!!
on 23.08.12 2:05

avatar
sylwia.zreda
rosati napisał:Szczerze mówiąc nie spotkałam się jeszcze z tym, żeby storczyk sam zgubił stożek wzrostu:/. Okaz wygląda na zdrowy. Spróbuj go może trochę podsuszyć. A może byś zastosowała pastę na pobudzenie wzrostu? Poczekaj miesiąc bez ingerencji, zobaczymy co dalej.


mówisz o tej paście KEIKI

Re: pomóżcie !!!!
on 23.08.12 3:05

avatar
rosati
Tak, bo jak jest ryzyko śmierci rośliny matczynej, to może tak wyprodukować nowe keiki? Albo dodaj może Asahi Sl, żeby podbudować falka?

Re: pomóżcie !!!!
on 23.08.12 7:47

avatar
marlena.gulska
marlena.gulska napisał:koleżanka ma podobny problem o ja tyle że jej storczyk nie jest w tak fatalnym stanie co mój był i teraz się odradza.
wracają do jej storczyka to bez powodu zgubił ok miesiąca temu liść mateczny. ale pędy kwiatostanu nadal się trzymają ale przekwitł, widać ze puszcza nowe pędy, ale czy on da rade żyć bez stożka wzrostu? czy też będzie się próbował samoistnie rozmnożyć?
[/quote]

odp
on 23.08.12 19:32

avatar
visenna
Jeśli nie widać oznak gnicia ani w stożku, ani na korzeniach, to roślinę należy traktować jak zdrową. Sama sobie poradzi i w swoim czasie wypuści keiki.
Często podlewasz tego storczyka? Wydaje mi się, że masz osad z kranówki. A może zraszasz?

Re: pomóżcie !!!!
on 23.08.12 20:54

avatar
sylwia.zreda
nie nie często podlewam wtedy kiedy ma sucho i wtedy jest zanurzana doniczka w wodzie wraz z nawozem a korzenie sa nawilżane

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Create your own blog