Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Re: Kotlina Kłodzka 2012
on 14.05.12 5:49

bo1rek
Witam. Czy te krajowe storczyki można gdzieś kupić? Podoba mi się obuwik, czy można go chodować w mieszkaniu?

on 14.05.12 6:47

slipper 

bo1rek napisał:Witam. Czy te krajowe storczyki można gdzieś kupić? Podoba mi się obuwik, czy można go chodować w mieszkaniu?

Bardziej uprawa, ogrodowa albo balkonowa wskazana. Myślę,że w domu też by dało radę pod warunkiem, że zapewni mu się głęboki okres spoczynku w zimie z temperaturami ok 0 stopni Celsjusza.

on 14.05.12 8:11

bo1rek
A gdzie taką roślinkę znajdę?

on 14.05.12 9:53

Fibius 

Obuwik to trudny i wymagający gatunek. Do tego większość sprzedawanych na targach okazów pochodzi z rabunku z naturalnych stanowisk, których jest coraz mniej.
Obuwiki można nabyć legalnie ze sklepów oferujących sadzonki in-vitro. Tam mamy pewność że rośliny nie pochodzą ze środowiska i nie napędzamy złodziejskiego procederu.
Jednak zastrzegam by lepiej skupić się najpierw na innych gatunkach jak kukułka czy podkolan, które są znacznie łatwiejsze. Chęć uprawiania obuwika w domu świadczy o małej wiedzy na temat tej bardzo wymagającej rośliny.

on 14.05.12 10:22

bo1rek
Dzięki. A gdzie znajdę takie sklepy z sadzonkami in-vitro? Ten kwiatek mi się spodobał. Mogę mu zapewnic kilka miesięcy w półcieniu i temperaturze od kilkunastu do kilku stopni.

on 16.05.12 5:57

slipper 

bo1rek napisał:Dzięki. A gdzie znajdę takie sklepy z sadzonkami in-vitro? Ten kwiatek mi się spodobał. Mogę mu zapewnic kilka miesięcy w półcieniu i temperaturze od kilkunastu do kilku stopni.

Poleciłbym ten sklep internetowy:

http://pi-ma.pl/shop/

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]

Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Have a free blog with Sosblog