Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Proszę o pomoc
on 07.05.12 23:29

h4nka
Niedawno zakupiłam storczyka, po jakichś dwóch tygodniach pojawiło się na nim coś dziwnego... mógłby mi ktoś powiedzieć co to może być i jaka może być tego przyczyna?
Zdjęcia poniżej, przepraszam za jakość

Re: Proszę o pomoc
on 08.05.12 1:01

Orchids Wiki 

Zdjęcia za mało ostre. Przydałyby się lepsze i zaznacz na nich o jaką część Ci chodzi. Jedyne co można o tym powiedzieć to chyba to, że ze stożka wzrostu wychodzi nowy listek. Ale nie wiem do końa po jakości zdjeć czy to rzeczywiście listek i czy o tę część storczyka akurat pytasz.

on 09.05.12 8:20

h4nka
Tak, chodzi o tę część, gdzie wyrasta nowy liść, tzn wyrastał, bo teraz nie wiem, dlaczego usycha. Na łodydze kwiatowej też są jakieś dziwne plamki. Mógłby mi ktoś pomóc, czym to może być spowodowane? Zamieszczam zdjęcia lepszej jakości.

on 11.05.12 6:18

bo1rek
Według mnie roślina gnije - jest przelana. Czyli przesadzić, usunąć zmarniałe korzenie, przesuszyć. Może spryskać preparatem na grzyby ale tu niech się "kumaci" wypowiedzą.

on 11.05.12 7:10

h4nka
W doniczce są trzy małe storczyki, wiec usunąć tego gnijącego i osobno go posadzić?

on 11.05.12 10:06

bo1rek
3 małe storczyki upakowane w jednej doniczce?

//Nie ma czegoś takiego w języku Polskim jak storki, używamy pełnych i poprawnych nazw

on 14.05.12 5:35

h4nka
Tak, są trzy w jednej doniczce, jak go kupiłam tak już było i nic nie zmieniałam. Więc radzisz, żeby je porozsadzać?

on 14.05.12 5:37

bo1rek
Przedziwny układ. O czyms takim nawet nie słaszałem. Ja bym chyba odzdzielił tego gnijącego. A jaki to storczyk?

on 14.05.12 5:45

h4nka
Phalaenopsis hybryda, nie było konkretnej nazwy jak go kupowałam. A czy łodyga kwiatowa też zaczyna gnić? Ma takie dziwne przebarwienie.

on 14.05.12 5:47

h4nka
I jeszcze jedno, czy da się jakoś uratować tego gnijącego storczyka? Sad

on 14.05.12 10:38

bo1rek
Zobacz w Pielęgnacja i uprawa temat Reanimacja storczyków. To gnicie może zostało wywołane zalaniem "serca" storczyka? Ja bym wyjął storczyki, obejrzał korzenie, rozsadził je. Ten gnijący zabezpieczył preparatem przeciwgrzybiczym. Dodam tylko że nie jestem ekspertem, sam to zdobywam wiedzę. Zobacz post o mojej kolekcji, może to też coś pomoże. :-)

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]

Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Create a forum on Forumotion | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Create a blog