Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile


 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

włókno kokosowe
on 20.10.11 6:34

avatar
KattiYo
Pytanko - jak najlepiej użyć włokno kokosowe przy komponowaniu podłoża dla storczyka. Które rośliny najbardziej je lubią? Czy ono utrzymuje wilgoć jak np. sphagnum?

Re: włókno kokosowe
on 20.10.11 19:01

avatar
Jolusia 
 
Wszystko zależy od tego co chcesz osiągnąć używając włókna kokosowego, czy ma ono służyć zwiększeniu wilgoci, czy może łatwiejszej możliwości przedostania się korzeni podczas wzrostu czy tylko dla ozdoby.

Ja stosuję włókno w dwóch formach a mianowicie jako długie włókna albo pocięte i to też w zależności od przeznaczenia.

Wszystkie storczyki lubią włókno, różnica polega na tym że albo włókno dodaje do podłoża albo tylko na dno doniczki albo storczyk rośnie w samym włóknie.Tutaj należy wziąć pod uwagę warunki jakie masz w domu mam na myśli tempertury i oświtlenie.

Włókno utrzymuje wilgoć inaczej niż sphagnum chociażby dlatego że jest żadkie i szybciej przesycha.W mieszance z substratem utrzymuje wilgoć prawie jak sphagnum i tutaj trzeba samemu poeksperymentować aby dla swoich roślin znależć złoty środek i nauczyć się z nim postępować.

Re: włókno kokosowe
on 22.10.11 3:28

avatar
KattiYo
Dzięki Jolu :-) Po prostu trafiłam w sklepie przypadkiem na sprasowany blok włókna kokosowego i z ciekawości kupiłam. Tyle, że za bardzo nie wiedziałam jak go wykorzystać :-) Przy najbliższym przesadzaniu spróbuję go dodać do podłoża :-)

Re: włókno kokosowe
on 23.10.11 7:23

avatar
Jolusia 
 
KattiYo próbuj i zdawaj nam relację z Twoich postępów i tego jak rośliny reagują na taka uprawę.

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Create your own blog