Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Orchids Wiki 

Nawóz ten stosuje się zaraz po okresie spoczynku lub na kilka miesięcy przed kwitnieniem programowym storczyków, które nie przechodzą okresu kwitnienia. Stosuje się go wtedy jak każdy inny nawóz (chodzi o regularność podlewania) zgodnie z instrukcją. Do storczyków stosuje się pół łyżeczki nawozu na 5 litrów wody.

Skład: 10N; 30P; 20K

Właściwości: Przyspiesza rozwój pąków i stymuluje kwitnienie. Podnosi intensywność wybarwienia kwiatów. Zawiera dużo magnezu potrzebnego dla uzyskania intensywnie zielonych liści. Można go używać normalnie do podlewania.

Nawóz ten można bez problemu dostać za nieduże pieniądze na Allegro (100g ok. 7zł).
Jeśli jednak chce się go kupić normalnie trzeba zakupić 2 kg opakowanie. Co mija się kompletnie z celem ponieważ stosuje się od 1,5 do 3 gramów na 1 litr wody. A całe opakowanie to koszt ok. 50zł.

Możemy również sami się zebrać, zrobić listę kto go chce i kupić. wtedy koszt wyjdzie ok 3zł za 100g bez kosztu przesyłki.
Carmella 

No właśnie - ja widziałam opakowanie zdaje się za ok 60 zł
A rzeczywiście takie duże opakowanie nie jest potrzebne.
Cattleya
Ja byłabym chętna do "zebrania się" na taki nawóz. Wygląda bardzo interesująco Very smile
Argulina
JA również bym była chętna Smile
Cattleya
Administratorze da się to załatwić? Laughing
Orchids Wiki 

Jak się chce to się da:) Wystarczy zebrać 20 osób i jedną osobę, która się zajmie zbiórką pieniędzy, zakupem, podziałem i rozsyłką. Ktoś chętny?
Cattleya
Na razie tylko dwie osoby są chętne...ciężko będzie..
Neska 

Trzecia! hejka
Go??Gość
Witam.
I ja także się dopisuję. hejka
Haridasa
Czwarty Smile
Carmella 

Ja kupiłam ten nawóz na allegro, bo pojawił się rozsypywany, ale w sumie narzut jest 100% Evil or Very Mad No, ale i tak łatwiej wydać 6 zł niż 60.
bichett
Witam, właśnie jest w sprzedaży na allegro po 100g, kupiłam tydzień temu i dzisiaj do mnie dotarł, zobaczymy czy faktycznie jest taki super jak mówią.

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]

Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Create your own blog