Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile


 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

avatar
norbi
Witam, moja tegoroczna pseudobulwa jest już dorosła, nie rośnie już od jakiegoś czasu, a ja dalej codziennie maczam storczyka....czy żeby zakwitł mam ograniczyć podlewanie czy właśnie nie?
oczywiście przeszedł mocny spoczynek.
avatar
norbi
Czy na forum nikt nie ma doświadczenia z tym gatunkiem?...czy właśnie teraz kiedy pseudobulwa jest dorosła mam przestać podlewać(podlewany codziennie) czy tylko lekko ograniczyć(np podlewać co 3dni)?
avatar
slipper 
 
Uprawa C.peruviana
avatar
KattiYo
To może całkiem przestańmy czytać to forum i zadawać pytania tutaj tylko przenieśmy się na orchidarium.pl .
avatar
slipper 
 
KattiYo napisał:To może całkiem przestańmy czytać to forum i zadawać pytania tutaj tylko przenieśmy się na orchidarium.pl .

Skoro nikt tutaj nie odpowiada tzn, że najprawdopodobniej nikt z nas nie uprawia tej rośliny, a osobiście uważam że lepsza jakakolwiek pomoc niż żadna Wink
avatar
norbi
No ja to rozumiem, czytałem że no mało popularna roślina...poeksperymentuje i zobaczę...jak się uda to zdam relacjęSmile
avatar
Jolusia 
 
Ja robię tak, jeżeli pseudobulwa jest dojrzała to już niedługo pojawi się kwiat i w żadnym wypadku nie należy zmnijeszać podelwania i nie zapomnieć o pożądnym nawożeniu bo ten gatunek należy do żarłoków inaczej może nawet nie zakwitnąć.

Podlewanie ograniczysz dopiero jak pseudobulwa straci liście i krótko po tym przestaniesz całkowicie podlewać aż do momentu pojawienia sie nowej pseudobulwy.

Jak nowy przyrost będzie miał około 4 cm wznowisz podlewanie tylko stopniowo.

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Create a free blog