Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

norbi
Witam, moja tegoroczna pseudobulwa jest już dorosła, nie rośnie już od jakiegoś czasu, a ja dalej codziennie maczam storczyka....czy żeby zakwitł mam ograniczyć podlewanie czy właśnie nie?
oczywiście przeszedł mocny spoczynek.
norbi
Czy na forum nikt nie ma doświadczenia z tym gatunkiem?...czy właśnie teraz kiedy pseudobulwa jest dorosła mam przestać podlewać(podlewany codziennie) czy tylko lekko ograniczyć(np podlewać co 3dni)?
slipper 

Uprawa C.peruviana
KattiYo
To może całkiem przestańmy czytać to forum i zadawać pytania tutaj tylko przenieśmy się na orchidarium.pl .
slipper 

KattiYo napisał:To może całkiem przestańmy czytać to forum i zadawać pytania tutaj tylko przenieśmy się na orchidarium.pl .

Skoro nikt tutaj nie odpowiada tzn, że najprawdopodobniej nikt z nas nie uprawia tej rośliny, a osobiście uważam że lepsza jakakolwiek pomoc niż żadna Wink
norbi
No ja to rozumiem, czytałem że no mało popularna roślina...poeksperymentuje i zobaczę...jak się uda to zdam relacjęSmile
Jolusia 

Ja robię tak, jeżeli pseudobulwa jest dojrzała to już niedługo pojawi się kwiat i w żadnym wypadku nie należy zmnijeszać podelwania i nie zapomnieć o pożądnym nawożeniu bo ten gatunek należy do żarłoków inaczej może nawet nie zakwitnąć.

Podlewanie ograniczysz dopiero jak pseudobulwa straci liście i krótko po tym przestaniesz całkowicie podlewać aż do momentu pojawienia sie nowej pseudobulwy.

Jak nowy przyrost będzie miał około 4 cm wznowisz podlewanie tylko stopniowo.

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]

Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Create a free blog