Storczyki Wiki - Orchids Wiki
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile






 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Zobacz posty od ostatniej wizyty

Zobacz swoje posty

Zobacz posty bez odpowiedzi

Uprawa wazonowa w keramzycie
by karunia11 11.01.15 8:52

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:36

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:31

New Member
by Robert Russell Ritchie 26.10.14 7:05

Ascocenda- odpadające liście
by AGA 17.09.14 23:43

Phalaenopsis - znaczenia na liściach
by bestiarka 30.08.14 3:34

Jak pomóc Cambrii? Proszę o opinie.
by AGA 17.08.14 2:49

Orchidarium Smoczycy
by piotr.r 29.07.14 3:32

Aerides houlletiana
by Jolusia 23.06.14 6:45

Vanda - szkodniki
by Nemezis 22.06.14 9:16


Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 2 z 4]

boziu
boziu 
 
Nie zraszanie tylko porządne zlanie wszystkiego wodą z węża Wink A co do Danuty to żartowałem Razz
KattiYo
KattiYo
no się poczułam zignorowana normalnie... ;-P
boziu
boziu 
 
Szklarnie zostały zamknięte dla zwiedzających i teraz mogę biegać tam na boso i w samych spodenkach krótkich, bo inaczej to nie idzie wytrzymać Razz

A jeśli ktoś by chciał się wybrać w celu oglądania to trzeba mi dać znać wcześniej Wink

No i pojawiają się coraz to nowsze rośliny. Tym razem niby zwykły Phalaenopsis. Ale za to jaki ! Roślina ta ma prawie 30 lat i jest tak ogromna, że w zasadzie mogłem ją jak Vandę, zawiesić na łańcuchu po prostu Wink Ale postawiłem na odrobinę estetyki i ma wielki płat kory. Co ciekawe, główny stożek wzrostu przekształcił się w 3 kolejne, rosnące ciasno obok siebie, rośliny wielkości dorosłych Phalaenopsis. To mnie dopiero zaintrygowało Smile

Metamorfoza szklarni - Page 2 Img3640v

Metamorfoza szklarni - Page 2 Img3648zle



Wymyśliłem też dziś, aby powiesić tam coś w rodzaju mixu Phalaenopsis na jednym kawałku kory. Wydaje mi się, że nawet mi to wyszło (waży całkiem sporo Razz ), a najlepsze jest to, że wszystkie się zbierają do kwitnienia, ale żaden z nich nie kwitł jeszcze u mnie i będzie to mam nadzieję kolorowa mieszanka Wink

Metamorfoza szklarni - Page 2 Img3645a


Jest też jedna roślina, która podoba mi się wyjątkowo, ale nie pokazywałem jej wcześniej. Jest to Trichopilia tortilis (jakaś dodatkowa krzyżówka tam wchodzi jeszcze, ale tak czy siak jest to botanik). Nie wiem dlaczego zapałałem do niej taką sympatią, a tak błyskawicznie się przyjęła, że już jest wrośnięta nieco w podkładkę Smile Mam nadzieję, że doczekam się niebawem kwiatów Wink

Metamorfoza szklarni - Page 2 Img3638d


Na dzień dzisiejszy tyle, niebawem więcej Wink
grazka2211
grazka2211
Czyli Przemku na czas zimy szklarnia zamknięta. Czy w razie potrzeby mogłabym dostać od Ciebie na priva numer telefonu. Nie wiem kiedy ja albo moja rodzinka będzie w Wrocławiu, a szkoda byłoby stracić okazję obejrzenia kolekcji.
KattiYo
KattiYo
Czyli podlewasz to wszystko wodą z węża? A jest to normalna woda z kranu czy jakaś przefiltrowana?
boziu
boziu 
 
Asiu, woda z węża bez filtrowania Wink

Aktualnie opatentowałem również sposób na montaż doniczek Smile Więc szklarnia zaczyna rozwijać się coraz ładniej.
Pomysł spodobał się kierownikowi szklarni i wydaje mi się, że jest całkiem dobry, a i wykonanie się udało. Doniczki ceramiczne zablokowane w pętli z drutu i zahaczone o rurę grzewczą pod ścianą. Rośliny nie stoją prosto, każda donica jest pod kątem w stronę zwiedzających żeby nie dotykały liśćmi rur i grzejnika (chociaż wątpię, żeby im zaszkodził) no i po to, żeby można było dosięgnąć nosem kwiatów Wink
W ciągu paru dni przeniosłem kilka ze swoich roślin - na dzień dzisiejszy kwitnie jakieś hybrydowe Oncidium, za moment kwiaty rozwinie również na czterech pędach Beallara Peggy Ruth Carpenter. Mam nadzieję, że pokazana na zdjęciu Cattleya też zaszczyci kwiatem szklarnię, a na to ogromne Oncidium Cherry Baby nie będzie trzeba długo czekać raczej Wink W sumie to już mi trochę zawadzał ten olbrzym. A liście ma poprzycinane z powodu poparzenia słonecznego przez nieuwagę w tym roku.
Kwitnąć będzie również Beallara Peggy Ruth Carpenter (na 4 pędach haha ) i Miltonia schroederiana x leucoglossa.

Metamorfoza szklarni - Page 2 73031638

Metamorfoza szklarni - Page 2 74997919
Metamorfoza szklarni - Page 2 46711071
Metamorfoza szklarni - Page 2 30767674

Metamorfoza szklarni - Page 2 83161890
Metamorfoza szklarni - Page 2 30634050

Metamorfoza szklarni - Page 2 50380387

Metamorfoza szklarni - Page 2 23886464

Metamorfoza szklarni - Page 2 89282792

Metamorfoza szklarni - Page 2 18354004

Metamorfoza szklarni - Page 2 98423349

Metamorfoza szklarni - Page 2 78203817


Smile
Carmella
Carmella 
 
Przemku, z racji mojej dość długiej przerwy w bywaniu na forum nie odwiedziłam wcześniej tego wątku. Za to dziś nadrobiłam i jestem w wielkim podziwie dla Ciebie. Szklarnia dzięki Twoim staraniom będzie przecudowna!
Kocham Wrocław, a teraz będę miała jeszcze jeden powód, żeby tam zajechać - szklarnia storczykowa. Bo tak szczerze przyznać to nie była w ogrodzie botanicznym jeszcze nigdy (a przez 5 lat tam mieszkałam na stałe).
Gogi
Gogi
Przemku, oglądając ostatnie zdjęcia zauważyłam,że używasz podobnych doniczek. czy u Ciebie też na nich tworzy się po jakimś czasie z zewnątrz taki nalot?
boziu
boziu 
 
Różnie to bywa. Zazwyczaj kamień mi się odkłada z kranówki Very smile
gejzerka
gejzerka
Małgosiu, wiem o czym piszesz. Ja u siebie na identycznej glinianej doniczce też mam te białe wykwity. Wiesz, podejrzewam, że może to być niedokładnym wypaleniem doniczki. Z tego co pamiętam ze szklarń i roślin uprawianych w glinianych doniczkach, raczej na ich powierzchni rosły zielone glony a nie coś, co jest podobne do pleśni. Najbardziej u mnie jest to widoczne pod kołnierzem doniczki. Zastanawiam się, czy nie jest to czasem spowodowane niedostateczną cyrkulacją powietrza wokół doniczki i wysoką wilgotnością z zewnątrz i wewnątrz doniczki. Na razie obserwuję swoje doniczki bardzo często włączając wiatraczek skierowany na nie. Zobaczę, co to da.
boziu
boziu 
 
Te białe smugi są firmowe, tak dla jasności Wink Kupiłem kilka takich ładniejszych doniczek Razz
boziu
boziu 
 
Oto część roślin, które przywiozłem do Ogrodu ze swoich podróży:
(przy okazji będę stopniowo umieszczał ich zdjęcia w odpowiednim miejscu ) Wink

1. Aerides vandara
2. Angraecum gabonense
3. Bulbophyllum sikkimense
4. Bulbophyllum nymphopolitanum
5. Bulbophyllum dentiferum
6. Bulbophyllum membranifolium
7. Bulbophyllum lasiochillum
8. Bulbophyllum lepidum
9. Coelogyne cristata
10. Coelogyne pandurata
11. Coelogyne ovalis
12. Coelogyne massangeana
13. Dendrobium crumenatum
14. Dendrobium Stardust
15. Dendrobium Casiope
16. Dendrobium kingianum
17. Dendrobium nobile (naturalne)
18. Dendrobium delicatum
19. Doritis pulcherrina
20. Epidendrum ibaguense
21. Epiphronitis veitchii
22. Encyclia ochracea
23. Encyclia ambiqua
24. Eria congesta
25. Gongora galeata
26. Gongora sp.
27. Maxillaria uncata
28. Maxillaria picta
29. Maxillaria variabilis
30. Maxillaria tenuifolia
31. Maxillaria sophronitis
32. Neobenthamia gracilis
33. Oncidium flexuosum
34. Oncidium sphacelatum
35. Pholidota conchoidea
36. Paphiopedilum lathanianum
37. Pleurothallis grobyi
38. Physosiphon tubatus
39. Stanhopea tigrina x occulata

Jest jeszcze więcej, ale nie wszystko mam teraz spisane. Trzymajcie kciuki za ogarnięcie tego bałaganu Razz
gejzerka
gejzerka
Przywoź, przywoź jak najwięcej! clap Wiosną na pewno pojawię się we wrocławskiej storczykarni, żeby zobaczyć te cudeńka a może i pomóc Razz
boziu
boziu 
 
Z okazji świąt dla wszystkich kilka kwitnień, co by oczy ucieszyły Smile Aktualnie kwitnie już w pełnej krasie Beallara Peggy Ruth Carpenter oraz rozkwitł przepięknie Pleurothallis yuccatanensis Smile
A największą niespodziankę sprawiła mi przepiękna hybryda Cattleyi, nie spodziewałem się aż tak oryginalnego kwiatu Smile
Będzie też kwitło wielkokwiatowe Paphiopedillum.
WSZYSTKIM ŻYCZĘ WSPANIAŁYCH ŚWIĄT ! Smile

Metamorfoza szklarni - Page 2 28818776

Metamorfoza szklarni - Page 2 22854907

Metamorfoza szklarni - Page 2 97627006

Metamorfoza szklarni - Page 2 42215512

Metamorfoza szklarni - Page 2 35732660

Metamorfoza szklarni - Page 2 54979885

Metamorfoza szklarni - Page 2 79217784

Metamorfoza szklarni - Page 2 24950907
grazka2211
grazka2211
Witam wiosennie.Przemku jak tam storczyki w ogrodzie (szklarni)?Czyżby nic fajnego się nie działo ?Zaglądam ,podglądam i podziwiam tylko stare zdjęcia.
Pozdrawiam
boziu
boziu 
 
No cóż, to prawda, że forum zaniedbałem ostatnio dość mocno. Wiąże się to z ciężkimi przeprawami na studiach, pracą w laboratorium i jeszcze pracą mającą na celu uciułanie odrobiny pieniędzy. Wynikiem tego wszystkiego jest brak czasu na cokolwiek niestety.
Wstawiam zatem kilka zdjęć tego, co kwitło przez ostatnie dwa miesiące Wink

Dendrobium primulinum - prezent od Eweliny Stefaniak Smile

Metamorfoza szklarni - Page 2 31649049



Paphiopedilum amerykańska hybryda (kwiat był olbrzymi, wielkości małego talerza Shocked )

Metamorfoza szklarni - Page 2 74219449

Metamorfoza szklarni - Page 2 55501515



Colmonara Jungle Monarch

Metamorfoza szklarni - Page 2 52016499



Rhynchovola Jimminey Cricket

Metamorfoza szklarni - Page 2 75752503



Oerstedella centradenia

Metamorfoza szklarni - Page 2 26649625




Aktualnie to by było na tyle ale kolejne się szykują Wink A co mnie najbardziej ekscytuje - jedno z Cirrhopetalum wypuściło pęd ! Trzymajcie zatem kciuki, bo to będzie dla mnie duży przełom Very Happy
grazka2211
grazka2211
Przemku dziękuje ślicznie że znalazłeś troszkę czasu dla mnie i powstawiałeś zdjęcia.
Kwitnienia urocze a za ostatnie trzymam kciuki.Życzę powodzenia .
fruzka
fruzka
Przemek pełen szacun! Naprawdę! nie wiem jak znajdujesz na to wszystko czas? Chyba Twoja doba nie ma tylko 24h Wink a taką cytrynową hybrydkę też posiadam i u mnie też pachnie cudnie Smile
Trzymam kciuki za Twoje dalsze sukcesy i pozdrawiam serdecznie!
Efka
Efka 
 
Ale miłe widoki...

Oncidium jest b. podobne do O.Rosy Sunset (O.Pupukea Sunset x O.ornithorhynchum). Biorąc pod uwagę, że O. Pupukea Sunset to krzyżówka O.fuscatum x O. cheirophorum, to ma samych pachnących przodków.
Mam podobne, tylko w łososiowo-beżowych barwach. Niepozornie wygląda, ale pachnie chyba ładniej, niż O. ornithorhynchum.
aniusia123
aniusia123
ŚLICZNE FOTKI, DZIEKUJEMY:)
fruzka
fruzka
Boziu wszystko prezentuje się cudnie! Nie mogę się już doczekać kiedy będę mogła podziwiać Twe dzieło w realu.Od kiedy obiekt będzie otwarty dla zwiedzających?
moniak
moniak
Smile Ile razy oglądam Twoje roślinki, tyle razy buzia się cieszy. Gratulacje, Smile pozdrawiam.
boziu
boziu 
 
Kilka aktualnych kwitnień Smile

Pleurothallis sp.

Metamorfoza szklarni - Page 2 Img4396p



Metamorfoza szklarni - Page 2 Img4398i



Cattleya hybr.

Metamorfoza szklarni - Page 2 Img4399v



Metamorfoza szklarni - Page 2 Img4400r



Inna Smile

Metamorfoza szklarni - Page 2 Img4412hk



Dendrobium typu nobile zaskoczyło dwoma kwiatami Smile

Metamorfoza szklarni - Page 2 Img4402zg



Metamorfoza szklarni - Page 2 Img4405ti



Beallara Peggy Ruth Carpenter - ponownie tym razem spóźniony jeden kwiat Razz

Metamorfoza szklarni - Page 2 Img4407p



Vanda w pełni rozkwitu ^^

Metamorfoza szklarni - Page 2 Img4410q



fraczek
fraczek
Wspaniale to wszystko wygląda. Po prostu miód na oczy. Coś przepięknego. Jestem w zachwycie.

boziu
boziu 
 
Jedno z ładniejszych ostatnich kwitnień. Gdyby ktoś się pokusił o identyfikację to byłbym wdzięczny (po cichu kieruję tę prośbę do Neski Very Happy )
Najciekawsze jest to, że w warunkach domowych podobne rośliny nigdy nie urzekały mnie zapachem. Natomiast w pełnym słońcu (ok. 30 stopni C. ) i wilgotności ok. 90% ta piękność wydziela tak silny zapach cytrusów, że czuć ją z odległości około pięciu metrów Smile Smile Smile

Metamorfoza szklarni - Page 2 Dsc00215hk



Niebawem dorzucę jeszcze jakieś zdjęcia.

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 2 z 4]

Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4  Next


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | ©phpBB | Free forum support | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje