Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Idź do strony : 1, 2, 3, 4  Next

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 4]

Metamorfoza szklarni
on 15.09.11 6:32

boziu 

Witajcie wszyscy, których interesują prace prowadzone przeze mnie w nowo rozwijającej się "storczykarni" Smile

Obiecałem zdjęcia, więc zdjęcia wstawiam Smile
Oglądajcie, oceniajcie, besztajcie, wyrażajcie opinie - wszystko przyjmę i przemyślę, zapewniam.
Możecie tutaj podsuwać swoje projekty i pomysły na to, jak można taką ekspozycję ulepszyć.
A co najważniejsze, cieszcie się ze mną, bo myślę, że jest z czego Smile Smile Smile

Ogólny rzut na jedną z dwóch odnóg szklarni:

Pionowa powierzchnia nad roślinami przykrytymi folią jest do mojego użytku, jak również (wzdłuż jednej i drugiej ściany) powierzchnia powietrzna pod "dziurkowanym" rusztowaniem (też zawisną tam z czasem takie siatki jak ta, która wisi).

Tutaj Vandy:

No i moja duma Very Happy Wszystkie wiszące okazy pochodzą z mojej kolekcji prywatnej oprócz kilku, które pojawiły się w ramach pomocy od hodowców Smile

Oraz bardzo prowizorycznie pogrupowane rośliny:

Phalaenopsis(większość to hybrydy):

Bulbophyllum(tylko botaniczne):

Dendrobium(botaniczne i hybrydy):

Oraz pozostałe różne:

Na razie wygląda to tak. Wydaje mi się, że i tak jest już na co popatrzeć Smile
W miarę rozwoju będą tu lądowały kolejne relacje zmian.

(Pozostałe tematy zostaną poświęcone kolejno kwitnącym roślinom - gatunki lub hybrydy będą się tu pojawiały w momencie kwitnienia)

Re: Metamorfoza szklarni
on 15.09.11 7:18

KattiYo
pięęęęęęęęęęęęeknie ! :-) Ale będzie szał jak zaczną kwitnąć!

on 15.09.11 9:40

Bogusz_85
Imponująca kolekcja! Wydaje się niemożliwe, że do tej pory to wszystko zmieściłeś w mieszkaniu... Surprised

on 15.09.11 21:39

aniusia123
Ja tez nie mogę doczekać się widoku kiedy te wszystkie przepiękne okazy zakwitną całą gamą kolorów, gratuluję pomysłu i zyczę wytrwałości w realizowaniu tak ambitnego projektu:)

on 15.09.11 21:55

Sheima
Szacun! ile czasu zajmuje Ci dogladanie tego dobytku?

on 16.09.11 1:16

Cattleya
aniusia123 napisał:Ja tez nie mogę doczekać się widoku kiedy te wszystkie przepiękne okazy zakwitną całą gamą kolorów

Nie będzie tak wspaniale jak można sobie wymarzyć, nigdy nie zakwitną wszystkie na raz...

Przemku, gratuluję. Według mnie będzie co oglądać nie tylko jak jakiś storczyk zakwitnie, ale jak się pięknie rozrosną i zrobi się ze szklarni "busz" ok

pozdrawiam

on 16.09.11 1:20

grazka2211
Efekt już imponujący,nie mogę doczekać się wizyty w kraju.Jak już wspomniałam kiedyś tutaj pokieruję swoje kroki zanim dotrę do rodziców.

on 16.09.11 21:32

aniusia123
Cattleya napisała;

Nie będzie tak wspaniale jak można sobie wymarzyć, nigdy nie zakwitną wszystkie na raz...
Ja wiem, że nie wszystkie na raz ale kazdy z nich wyda kiedyś kwiatki, o to mi chodziło:)

on 18.09.11 9:02

Justysp26
Witaj Przemku
Super pomysł i piękny efekt oby tak dalej do Wrocławia mam daleko ale chętnie bym sie kiedyś wybrała do szklarni z takimi cudeńkami.
Zycze dalszych sukcesów a na wisnę bedzie pewnie mozna juz zwiedzac storczykarnie urządzono przez Ciebie:)

on 23.09.11 6:06

akogunia
Przemku,a one beda podpisane?

on 23.09.11 6:30

boziu 

Oczywiście, że będą Smile Projekt na fiszki już powstaje, póki co każda roślina posiada fiszkę przybitą od tyłu do podkładki ale plakietki dla zwiedzających muszą oczywiście być, więc jak tylko się pojawią to oczywiście wstawię zdjęcia Wink
A w szklarni roślin przybywa z dnia na dzień, postaram się na dniach dodać kolejne zdjęcia Smile

on 24.09.11 2:34

akogunia
To dobrze,bo już się przestraszyłam... Very Happy

on 08.10.11 9:00

boziu 

Od 15 września wiele się zmieniło i chciałbym pokazać kilka nowych zdjęć Smile

Ogólny widok na rośliny:

Przybywa ich w zastraszającym tempie Very Happy

Część z Phalaenopsis. Przybywa botanicznych Smile

Phalaenopsis tigress

Jakiś inny.

Dendrobia:

D. nobile z nowym przyrostem.

D. kingianum

D. loddigesii

I trochę innych roślin Smile Poza kilkoma sztukami wszystkie były montowane przeze mnie.

Laelia tenebrosa

Aerangis punctata

Angraecum germinianum

Oncidium "Cherry baby"

Epidendrum (czekam na jego nazwę)

Cattleya schilleriana

Tolumnie

Katlejowate

[img:69db]http://img687.imageshack.us/img687/[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/11/img3425yd.jpg/]

Potinara Burana Beauty

Brassolaeliocattleya "Chocolate drop"

Mała część Bulbophyllum

Stanhopea tigrina, Catasetum ochraceum, Gongora galeata

Encyclia cochleata

To bardzo niewielka cześć roślin, a jutro idę dowiesić kolejne 50 nowych gatunków Smile

Następne zdjęcia niebawem Wink

on 08.10.11 21:26

kambodza5
Oj cudne te storczyki ok.
Z wyżej wymienionych posiadam Brassolaeliocattleya "Chocolate drop"

on 08.10.11 22:08

slipper 

Powiem krótko, szacunek za to wszystko co robisz !!!

on 08.10.11 23:08

Gogi
Super to wygląda ok Zastanawia mnie jednak ta plamka na liściu Phalaenopsis "jakiś inny". To uszkodzenie mechaniczne czy coś innego?

on 09.10.11 4:15

gejzerka
O krucafix!! Przemku, jak tak dalej pójdzie, to wrocławska kolekcja w niedługim czasie dogoni Łańcut ok clap
Chylę czoła przed tym co robisz, a robisz coś wspaniałego pokłon

on 09.10.11 5:32

boziu 

Małgosiu, ta plamka to uszkodzenie mechaniczne, roślina jest w dobrej kondycji i odkąd wisi w szklarni pojawił mu się nowy korzonek Wink

A dziękuję, dziękuję, może zrobię kiedyś Danusi konkurencję Wink

A dziś jeszcze kilka zdjęć nowych roślin, które dziś montowałem na planszy. Muszę powiesić kolejną, bo zająłem już całe miejsce Wink

To i tak tylko część roślin Wink
Mam nadzieję, że się podoba Smile

on 09.10.11 6:12

grazka2211
Przemku a rób konkurencję Danusi.Nie każdy ma możliwości dojechać do Łańcuta.

on 09.10.11 20:01

Gogi
Ufff, to mnie uspokoiłeś Very Happy Nie zrobisz konkurencji P. Danucie. Każda kolekcja jest inna bo wpływa na nią osobowość kolekcjonera ale przez to są jeszcze ciekawsze. Też chętnie kiedyś bym pooglądała ją na żywo. W przyszłym roku planuję odwiedzić SGGW (szklarnie) w Warszawie i może uda się wpaść na chwilkę do Łańcuta.

on 10.10.11 2:12

slipper 

Tak z czystej ciekawości, ile czasu zajmuje Tobie podlewanie wszystkich roślin ??

on 10.10.11 3:57

grazka2211
Małgorzato dlatego może robić konkurencję Pani Danucie.Przecież każda jest inna a dla wielu osób ta we Wrocławiu będzie jedyną możliwością obejrzenia tylu roślin na żywo.Po za tym ta w Łańcucie jest Storczykarnią historyczną.Ta tutaj dopiero tworzy historię .

on 10.10.11 5:36

boziu 

Wojtek, podlewanie trwa jakieś 2 minuty Wink Razem z Vandami może 3. Razz

Konkurencji nie mam zamiaru robić nikomu. Zresztą, jeśli sama Danusia powie, że nie podoba jej się taka ilość roślin u mnie bo stwarzam konkurencję dla niej to połowę porozdaję, bo to moje guru i jej słowo jest święte Wink

on 10.10.11 8:09

KattiYo
No ja myslę, że mi się uda odwiedzić Twoją szklarnię bo od czasu do czasu udaje mi się wyrwać do Wrocka :-)Nie wiem tylko kiedy będę następnym razem. Może za kilka miesięcy. :-)
Powinieneś wskazać jakiś cennik i godziny zwiedzania :-)

on 10.10.11 11:26

grazka2211
Przemku więc tylko zraszanie?
A myślę że Pani Danuta nie będzie miała nic przeciwko tylu rośliną ,mimo że jej nie znam.Chyba że tylko ze względów uprawowych.

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 4]

Idź do strony : 1, 2, 3, 4  Next

Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | www.sosblogs.com