Storczyki Wiki - Orchids Wiki
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile






 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Zobacz posty od ostatniej wizyty

Zobacz swoje posty

Zobacz posty bez odpowiedzi

Uprawa wazonowa w keramzycie
by karunia11 11.01.15 8:52

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:36

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:31

New Member
by Robert Russell Ritchie 26.10.14 7:05

Ascocenda- odpadające liście
by AGA 17.09.14 23:43

Phalaenopsis - znaczenia na liściach
by bestiarka 30.08.14 3:34

Jak pomóc Cambrii? Proszę o opinie.
by AGA 17.08.14 2:49

Orchidarium Smoczycy
by piotr.r 29.07.14 3:32

Aerides houlletiana
by Jolusia 23.06.14 6:45

Vanda - szkodniki
by Nemezis 22.06.14 9:16


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

anies
anies
Witam. Od ponad roku posiadam storczyka ( patrz avatar) który zaraz po kwitnieniu zaczął słabnąć..to chyba Cymbidium..przez rok myślałam, że roślina odpoczywa, jednak gdy zaczęła gubić liście ( usychały) i jedna z bulw całkowicie uschła to zaczęłam się martwić. Sad teraz storczyk wypuścił liście ale są one widocznie słabsze i cieńsze niż te "stare". dodam, że nie był przesadzany, podlewam go raz na 8 - 9 dni tzn. wsadzam do wanny, zraszam i czekam aż obeschnie, woda nie stoi w podstawce. Bardzo proszę o pomoc w odratowaniu. Pozdrawiam
Orchids Wiki
Orchids Wiki 
 
Twoje przypuszczenia są słuszne. To hybryda Cymbidium (czyli roślina nie występująca w środowisku naturalnym, stworzona przez człowieka przez krzyżowanie gatunków).

Poczytaj przez ten tydzień nasze forum.
Polecam nacisk na te tematy Może z czytania przyjdą już pierwsze wnioski. Czekaj w tym temacie na konkretne odpowiedzi dotyczące twojego problemu. Po tygodniu każdy użytkownik na forum może dodawać zdjęcia i linki. Wtedy też dobrze opisz cały problem czyli: jak do tej pory uprawiałaś tego storczyka, jakie warunki mu zapewniłaś - podłoże, wilgotność powietrza, podlewanie, nawożenie, nasłonecznienie. Do opisanego tematu zamieścisz także zdjęcia stanu faktycznego podłoża/ korzeni, bulw i liści.

Pozdrawiam i życzę miłej lektury naszego forum. Niech bakcyl storczykowy wciągnie Cię już dziś.
anies
anies
Dziękuję bardzo. Zabieram się za lekturę Very Happy
Gogi
Gogi
Moje pierwsze spostrzeżenie to, że nic nie piszesz o nawożeniu a jest to gatunek uwielbiający zasilanie nawozem. Resztę dodatkowych informacji doczytasz.
Cymbidium
Cymbidium
anies napisał:Witam. Od ponad roku posiadam storczyka ( patrz avatar) który zaraz po kwitnieniu zaczął słabnąć..to chyba Cymbidium..przez rok myślałam, że roślina odpoczywa, jednak gdy zaczęła gubić liście ( usychały) i jedna z bulw całkowicie uschła to zaczęłam się martwić. Sad teraz storczyk wypuścił liście ale są one widocznie słabsze i cieńsze niż te "stare". dodam, że nie był przesadzany, podlewam go raz na 8 - 9 dni tzn. wsadzam do wanny, zraszam i czekam aż obeschnie, woda nie stoi w podstawce. Bardzo proszę o pomoc w odratowaniu. Pozdrawiam
Podlewanie Cymbidium raz na 8 -9 dni przez moczenie to trochę często- ja to robię raz na 2-3 tygodnie. Do nawożenia używam obornika końskiego- 2 lata kompostowanego.. Poza tym zaraz po kwitnieniu trzeba było przesadzić je do nowego podłoża. Konieczne jest nawadnianie odstaną wodą z dodatkiem uzdatniacza- lub jeśli masz dostęp to wodą deszczową. Po ostatnich majowych przymrozkach należy wystawić Cymbidium do ogrodu bądź na balkon i powinno tam przebywać mniej więcej do połowy października- ale przed pierwszymi jesiennymi przymrozkami powinno powrócić do domu w jasne i chłodne miejsce.

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | ©phpBB | Free forum support | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje