Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Jumellea gracilipes
on 23.07.11 8:19

gejzerka
W przyszłym tygodniu ma do mnie dotrzeć storczyk botaniczny Jumellea gracilipes. Przekopałam strony polskojęzyczne i... niewiele znalazłam na temat tego storczyka. Może ktoś jest w stanie pomóc mi i choć w skrócie poda warunki uprawowe tej rośliny. Chodzi mi o temperaturę, stanowisko, wilgotność, podłoże, zasilanie.
Nie znam niemieckiego ani angielskiego, żeby na tamtych stronach pobuszować, natomiast w translatorze wychodzą niezłe krzaki, z których niewiele można zrozumieć Rolling Eyes

Re: Jumellea gracilipes
on 23.07.11 10:28

Orchids Wiki 

Storczyk ten w naturze występuje w centralnej części Madagaskaru. W górskich lasach porasta podgniłe pnie drzew w towarzystwie mchów na wysokości od 700 do 2000 metrów nad poziomem morza. W związku z powyższym warunki uprawowe co do temperatury, nasłonecznienia i podłoża muszą być zbliżone do tych naturalnych jakie roślina ma zapewnione na Madagaskarze.

Zakres temperatur: w dzień 20-28°C, w nocy 15-18°C (średni zakres temperatur 16-22 °C)

Wilgotność: powyżej 50%

Uprawiać można zarówno na podkładce z mchem jak i w doniczce. Podlewanie poprzez namaczanie doniczki albo podkładki nie dopuszczając do pełnego przeschnięcia podkładki lub substratu.

Od początku do końca lata storczyk wymaga nawożenia co drugie podlewanie. W tym czasie może być wystawiony na ogród w lekko zacienionym miejscu. W okresie zimy należy zapewnić mu jasne, słoneczne miejsce ograniczając podlewanie i nawożenie pamiętając o tym by podłoże było stale wilgotne.

Dorosłe okazy posiadają od 5 do 7 liści tworzacych swoisty wachlarz. Roślina kwitnie od wiosny aż do jesieni białymi kwiatami wielkości ok. 3 cm. Z jednego pędu kwiatowego wyrasta jeden kwiat zakończony długa ostroga.

Re: Jumellea gracilipes
on 23.07.11 11:30

gejzerka
Serduszko, jesteś wielki!! clap Dziękuję Very Happy całus

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]

Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Create your own blog