Storczyki Wiki - Orchids Wiki
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile






 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Zobacz posty od ostatniej wizyty

Zobacz swoje posty

Zobacz posty bez odpowiedzi

Uprawa wazonowa w keramzycie
by karunia11 11.01.15 8:52

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:36

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:31

New Member
by Robert Russell Ritchie 26.10.14 7:05

Ascocenda- odpadające liście
by AGA 17.09.14 23:43

Phalaenopsis - znaczenia na liściach
by bestiarka 30.08.14 3:34

Jak pomóc Cambrii? Proszę o opinie.
by AGA 17.08.14 2:49

Orchidarium Smoczycy
by piotr.r 29.07.14 3:32

Aerides houlletiana
by Jolusia 23.06.14 6:45

Vanda - szkodniki
by Nemezis 22.06.14 9:16


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Jumellea gracilipes
23.07.11 8:19

gejzerka
gejzerka
W przyszłym tygodniu ma do mnie dotrzeć storczyk botaniczny Jumellea gracilipes. Przekopałam strony polskojęzyczne i... niewiele znalazłam na temat tego storczyka. Może ktoś jest w stanie pomóc mi i choć w skrócie poda warunki uprawowe tej rośliny. Chodzi mi o temperaturę, stanowisko, wilgotność, podłoże, zasilanie.
Nie znam niemieckiego ani angielskiego, żeby na tamtych stronach pobuszować, natomiast w translatorze wychodzą niezłe krzaki, z których niewiele można zrozumieć Rolling Eyes
Orchids Wiki
Orchids Wiki 
 
Storczyk ten w naturze występuje w centralnej części Madagaskaru. W górskich lasach porasta podgniłe pnie drzew w towarzystwie mchów na wysokości od 700 do 2000 metrów nad poziomem morza. W związku z powyższym warunki uprawowe co do temperatury, nasłonecznienia i podłoża muszą być zbliżone do tych naturalnych jakie roślina ma zapewnione na Madagaskarze.

Zakres temperatur: w dzień 20-28°C, w nocy 15-18°C (średni zakres temperatur 16-22 °C)

Wilgotność: powyżej 50%

Uprawiać można zarówno na podkładce z mchem jak i w doniczce. Podlewanie poprzez namaczanie doniczki albo podkładki nie dopuszczając do pełnego przeschnięcia podkładki lub substratu.

Od początku do końca lata storczyk wymaga nawożenia co drugie podlewanie. W tym czasie może być wystawiony na ogród w lekko zacienionym miejscu. W okresie zimy należy zapewnić mu jasne, słoneczne miejsce ograniczając podlewanie i nawożenie pamiętając o tym by podłoże było stale wilgotne.

Dorosłe okazy posiadają od 5 do 7 liści tworzacych swoisty wachlarz. Roślina kwitnie od wiosny aż do jesieni białymi kwiatami wielkości ok. 3 cm. Z jednego pędu kwiatowego wyrasta jeden kwiat zakończony długa ostroga.
gejzerka
gejzerka
Serduszko, jesteś wielki!! clap Dziękuję Very Happy całus

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Create a forum on Forumotion | ©phpBB | Free forum support | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje