Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Szkodniki balkonowe
on 18.07.11 6:47

KattiYo
Ponieważ pierwszy raz wystawiam storczyki na lato na zewnątrz - pytanie - jakich szkodników można się spodziewać i jak się ich ustrzec? Profilaktyka?
Jaki zabieg najlepiej przeprowadzić na kwiatkach wstawiając je jesienią spowrotem do mieszkania aby mieć pewność, że nie przyniesiemy do domu jakiegoś zwierza? ;-)

Jak dotąd podczas domowych kąpieli roślinek wystawianych zauwazałam małe pajączki, żuczki a ostatnio niestety wielką biegającą szczypawkę. Czy szczypawka (nie znam fachowej nazwy - mam nadzieję, że wiecie o jakiego stwora chodzi) - szkodzi kwiatkom? Czy zywi się korzonkami?

Re: Szkodniki balkonowe
on 18.07.11 11:35

mgasz
Skorek -szczypawica raczej nie groźne gorzej gdyby były gąsienicy lub pareczniki- stonogi. Ja niestety je dostałam przy zakupie rośliny na wystawie w Sosnowcu. Teraz muszę reanimować Paphiopedilum Smile

on 19.07.11 4:24

Fibius 

mgasz napisał:Skorek -szczypawica raczej nie groźne gorzej gdyby były gąsienicy lub pareczniki- stonogi. Ja niestety je dostałam przy zakupie rośliny na wystawie w Sosnowcu. Teraz muszę reanimować Paphiopedilum Smile

Skorki są wszystkożerne, chętnie jedzą także rośliny więc lepiej je usuwać.

on 19.07.11 6:32

KattiYo
Hmmm no to przynastępnej kąpieli jak wylezie to na pewno robi out! Jak ją zdążę zlapać.Obrzydlistwo!

A znacie jakąś profilaktykę? Co robić żeby nic się nie zasiedliło?

on 19.07.11 6:54

Fibius 

Żeby nie zasiedliły się znów skorki, storczyk musiałby zostać zamknięty w hermetycznym środowisku.

Ogólnie rzecz biorąc skorki są pożyteczne, zjadają martwą materię i szkodniki . lecz same są także szkodnikami . ile to miałem wyżartych pąków kwiatów balkonowych i liści paproci.
Jedynym sposobem jest ich ręczne wyłapywanie co jakiś czas. Ew insektycydy.

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]

Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Sosblogs.com