Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Oddzielanie Vandy?
on 15.06.11 11:02

Anoula
Kupiłam dziś Vandę w OBI, kwiaty miała przekwitnięte, wiec udało mi sie uzyskać dobrą cenę. Już w sklepie okazało się, że oprócz głównego kwiatu "coś" tam jeszcze jest. Po dokładnych oględzinach w domu okazało się, że sa to dwie małe Vandy. I tu moje pytanie, oddzielać czy nie? A jeśli tak to w jaki sposób?

Re: Oddzielanie Vandy?
on 15.06.11 20:07

Anoula
dodaję zdjęcia:

rośina w całości:

i dwa maleństwa:

on 16.06.11 2:07

boziu 

Nic nie oddzielaj. W najlepszym wypadku stracisz przyrosty, w najgorszym - również roślinę mateczną. Sprawdź, czy maluchy mają własne korzenie i jak głęboko są osadzone w "mamusi" Wink

PS. Możemy sobie przybic piątkę, też mi się udało taką ładną ostatnio dorwac w Obi Very Happy
Tyle że moja nie ma przyrostów ;( Razz

on 16.06.11 2:32

Anoula
Więc piąteczka

mają swoje korzenie, nawet dość pokaźne, zwłaszcza ta większa. A jak przyrosty podrosną to wtedy oddzielić?

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]

Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Create your own blog