Storczyki Wiki - Orchids Wiki
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile






 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Zobacz posty od ostatniej wizyty

Zobacz swoje posty

Zobacz posty bez odpowiedzi

Uprawa wazonowa w keramzycie
by karunia11 11.01.15 8:52

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:36

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:31

New Member
by Robert Russell Ritchie 26.10.14 7:05

Ascocenda- odpadające liście
by AGA 17.09.14 23:43

Phalaenopsis - znaczenia na liściach
by bestiarka 30.08.14 3:34

Jak pomóc Cambrii? Proszę o opinie.
by AGA 17.08.14 2:49

Orchidarium Smoczycy
by piotr.r 29.07.14 3:32

Aerides houlletiana
by Jolusia 23.06.14 6:45

Vanda - szkodniki
by Nemezis 22.06.14 9:16


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Jolusia
Jolusia 
 
To krzyżówka powstała z Phalaenopsis Buena Jewel x Phalaenopsis Coral Isles.

Storczyk został kupuiony w grubej korze i zaraz po dotarciu do mnie przesadziłam go w same sphagnum.
Wisi na oknie południowym i jest podsączany od dołu poprzez wlanie wody do podstawka. Podłoże nie wysycha do końca i jest nawożone cały czas małą dawką nawozu dla roślin kwitnących.

Kwiaty pachną cudownie i intensywnie.

Phalaenopsis Lea Marie Salazar Imgp6831

Phalaenopsis Lea Marie Salazar Imgp6832

Phalaenopsis Lea Marie Salazar Imgp6910
Carmella
Carmella 
 
Joli, zazdroszczę Ci jej (ale pozytywnie stosunku dla Ciebie i z nutą smutku, że u mnie padła). Ja się chyba sama przyczyniłam do śmierci mojej Lea Marie - chciałam zainicjować puszczenie odbić z pędu i niestety ta pasta nie wpłynęła dobrze na roślinę. W ogóle ta pasta mocno zachwiała też wzrostem i zachowaniem innych storczyków.
slipper
slipper 
 
Bardzo ładne, ciemne kolory Smile
Jolusia
Jolusia 
 
Carmella bardzo szkoda Twojego storczyka, tak to już jest czasami.

Ty piszesz o paście a ja właśnie walczę o Phalaenopsis stuartiana z innej przyczyny a mianowicie na jednej łodydze znajdują się 30 kwiatów. Nie ma się co oszukiwać wygląda pięknie ale co z tego jak roślina cierpi, czy da radę ? nie wiem, czas pokaże. Wniosek z tego taki że czasami trzeba być zadowolonym z jednego kwiatka ale za to roślina jest w super kondycji.

Wracając do pasty do gdzie bym nie czytała czy rozmawiała z osobami które to próbowały to prędzej czy później wszystko kończy się utratą rośliny matczynej.

wsierny ładny kolor to jedno, ale zapach bije wszystko.
slipper
slipper 
 
Jolusia zaraziłaś mnie tym kolorem i zapachem Wink Tylko powiedz mi gdzie go zdobyłaś bo przeszukałem wszystkie dostępne katalogi a Lea Marie brak Sad
Jolusia
Jolusia 
 
Pani Elsner miała kilka egzemplarzy i wtedy mojego kupiłam. Very Happy
aniusia123
aniusia123
A co mogłabym zrobić aby zostać posiadaczką tego pięknego storczyka?
Jest może u kogoś na zbyciu?
Jolusia
Jolusia 
 
Pani Elsner ma w swoim katalogu do kupienia.
Jolusia
Jolusia 
 
Tegoroczne pierwsze i chyba nieostatnie kwitnienie

Phalaenopsis Lea Marie Salazar 02910
bichett
bichett
Piękny on jest Jolusiu, fajnie że zapowiada się dłuższe kwitnienie, chętnie pooglądam zdjecia w pełnym rozkwicie. Ja się jeszcze takiego nie dorobiłam, bo za każdym razem jak składam zamówienie w OG to mają tylko młode rośliny nie zdolne do kwitnienia.
Carmella
Carmella 
 
Cudowna!
W tym roku planuję trochę nadrobić zakupy storczykowe i chyba spróbuję znów z Lea Marie Salazar.
Jolusia
Jolusia 
 
Carmella spróbuj bo warto.Przy uprawie musisz tylko 3 rzeczy przestrzegać a mianowicie jasno, ciepło i dość wilgotno.

Mojemu wyrastają już korzenie od dołu z doniczki i właściwie czas na przesadzenie ale muszę przyznać, że boję się jej ruszyć bo tak ładnie rośnie.
slipper
slipper 
 
Jolusia jak możesz to zrób proszę fotkę całej rośliny. Najlepiej z jakąś linijką, chciałbym zobaczyć wielkość roślinki Smile

A i nie masz tam jakiś keiki ?? Chętnie bym je nabył Wink
Jolusia
Jolusia 
 
slipper bardzo proszę z 31 cm linijką.

Keiki nie mam ale ja pamiętam że Ty bardzo go chcesz i jak tylko zobaczę to dam znać.

Phalaenopsis Lea Marie Salazar 00911

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | Natur | Flora, Garden | ©phpBB | Free forum support | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje