Storczyki Wiki - Orchids Wiki
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile






 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Zobacz posty od ostatniej wizyty

Zobacz swoje posty

Zobacz posty bez odpowiedzi

Uprawa wazonowa w keramzycie
by karunia11 11.01.15 8:52

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:36

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:31

New Member
by Robert Russell Ritchie 26.10.14 7:05

Ascocenda- odpadające liście
by AGA 17.09.14 23:43

Phalaenopsis - znaczenia na liściach
by bestiarka 30.08.14 3:34

Jak pomóc Cambrii? Proszę o opinie.
by AGA 17.08.14 2:49

Orchidarium Smoczycy
by piotr.r 29.07.14 3:32

Aerides houlletiana
by Jolusia 23.06.14 6:45

Vanda - szkodniki
by Nemezis 22.06.14 9:16


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

kalina
kalina
Czy korę dla storczyka trzeba jakoś specjalnie przygotować? Czy tylko wystarczy dobrze wyczyścić i osuszyć?
Cattleya
Cattleya
Najlepiej zaparzyć we wrzątku, wyparzyć w piekarniku.

Możesz też wymoczyć w środku bakteriobójczym i do piekarnika Very smile
niespodziajkAa
niespodziajkAa
Różne są sposoby pozbywania się nieproszonych gości z kory. Ja osobiście wrzucam podłoże do rozgrzanego piekarnika. Nic nie ma prawa przeżyć Wink
kalina
kalina
Mówicie, że piekarnik. No dobra, ciasta mi nie wychodzą, to niech się na coś innego przyda, jak tak Very Happy Będę piekła korę wesołek
fruzka
fruzka
Słuchajcie, a taka zwykła kora, którą można kupić w centrach budowlanych, w wielkich worach do ogrodu, też by się nadała??
kalina
kalina
Ja mam taką "swoją", ze swoich drzew z własnego podwórka. Zostało trochę po sezonie grzewczym, więc pomyślałam, że wykorzystam. Ale co tam w centrach budowlanych serwują, to nie wiem. Dla storczyka najlepsza jest chyba kora sosnowa, a w takich worach to może być mieszanka jakaś.To już chyba lepiej zakupić po prostu podłoże dla storczyków.
fruzka
fruzka
Zdecydowanie lepiej. Nie mniej jednak, jeśli ktoś jest uziemiony na wsi po wypadku samochodowym i ma problemy z jakimkolwiek poruszaniem się.. usiłuję improwizować i wykorzystać dostępne produkty... bo faceta wysłać do sklepu po najprostsze dla mnie zakupy Wink jakoś nie mam przekonania i odwagi Wink
kalina
kalina
Hm...no to faktycznie. Sama nie wiem, podłoże musi być jak najlepiej przepuszczalne. Najlepsze są takie spore kawałki kory. Może spróbuj, wyparz, "upiecz" Smile Oby nic nie pleśniało i się nie rozkładało i dobrze przesychało.
fruzka
fruzka
Wyczytałam, że ta kora jest z drzew iglastych, a jej kawałki są naprawdę spore... może się nada... tylko czy nie jest zbyt mokra? Bo pachnie tak żywicą, że aż przyjemnie powąchać Wink
kalina
kalina
Jak z żywicą, to raczej odradzam.To musi dobrze wysuszona kora, bez zanieczyszczeń, mchu i żywicy. Na to chyba nawet wyparzanie nie pomoże.
fruzka
fruzka
Tego się obawiałam. Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko czekać na lepsze dla siebie czasy Wink
norbi
norbi
ja polecam korę z worków z marketów. Sam taką już od wielu lat stosuję i to z powodzeniem. Kupuje wór 80l i kiedy potrzebuje to przesiewam parę garści prze otwory w doniczce. Jeśli chodzi o Vandy lub Cattleye to po prostu ręcznie wybieram odpowiednie kawałki lub przecinam te bardzo duże. Wór starczy mi na wszystkie storczyki bez problemu.
Cymbidium
Cymbidium
kalina napisał:Ja mam taką "swoją", ze swoich drzew z własnego podwórka. Zostało trochę po sezonie grzewczym, więc pomyślałam, że wykorzystam. Ale co tam w centrach budowlanych serwują, to nie wiem. Dla storczyka najlepsza jest chyba kora sosnowa, a w takich worach to może być mieszanka jakaś.To już chyba lepiej zakupić po prostu podłoże dla storczyków.
jak nie posiadasz kory sosnowej możesz zakupić jodłową-też jest dobra jak podłoże dla Phalaenopsis.Jako podłoże można także użyć zrębków wierzbowych lub kory robinii akacjowej. Na pewno nie nadaje się kora grabów lub dębów.
fruzka
fruzka
norbi napisał:ja polecam korę z worków z marketów. Sam taką już od wielu lat stosuję i to z powodzeniem. Kupuje wór 80l i kiedy potrzebuje to przesiewam parę garści prze otwory w doniczce. Jeśli chodzi o Vandy lub Cattleye to po prostu ręcznie wybieram odpowiednie kawałki lub przecinam te bardzo duże. Wór starczy mi na wszystkie storczyki bez problemu.
Też ją najpierw traktujesz gorącą wodą a później piekarnikiem?? czy w jakiś inny sposób ją przygotowujesz?

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | ©phpBB | Free forum support | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje