Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile


 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

avatar
kalina
Czy liść Phalaenopsis, który zaczyna żółknąć powinno się obcinać jak najszybciej czy zostawić? Ja zawsze zostawiam aż sam odpadnie, bo tak wyczytałam, ale na kilku zdjęciach w różnych miejscach widziałam np. w połowie odcięty liść.
avatar
doriska
Ja osobiście zostawiam aż sam obumrze, bo łatwiej go oderwać.
avatar
Orchids Wiki 
 
Inaczej należy postępować gdy żółknięcie liścia jest efektem choroby, działania szkodników lub uszkodzenia mechanicznego.
avatar
Nika25
Jeżeli jest to wynik starzenia się roślinki należy poczekać, aż sam odpadnie, wtedy jest pewność, że się nie uszkodzi rośliny Smile Jeśli liść żółknie z powodu choroby najlepiej od razu go usunąć, żeby choroba się nie rozprzestrzeniała dalej.
avatar
kalina
U mnie żółknięcie liścia jest spowodowane chyba ogólnie słabą kondycją roślinki. A ta z kolei to efekt moich błędów. Mam przynajmniej nadzieję, że to w tym rzecz, a nie w jakiejś gorszej chorobie. Zobaczymy, oby reszta nie zżółkła.
avatar
Nika25
Pamiętaj, ze najważniejsze jest odpowiednie PODLEWANIE. Najczęstszym błędem jest zbyt częste nawadnianie roślinki, jak często i w jaki sposób podlewasz swoją?
avatar
kalina
Sprawdzam stan korzeni to chyba najpewniejszy sposób. Jak już są przeschnięte czyli srebrnawe to wtedy. Na etykietach często jest napisane "raz w tygodniu", ale tym się nie sugeruję, bo w taki właśnie sposób straciłam pierwszego kwiatka.
avatar
Nika25
No to jednego podejrzanego już wyeliminowaliśmy Smile czasem roślinki samoistnie pozbywają się najstarszych liści, żeby zrobić miejsca na nowe Smile Jeżeli obawiasz się o kondycję roślinki możesz ja delikatnie dokarmiać nawozem Smile
avatar
kalina
Ja generalnie wiem jakie błędy popełniłam. Przesadziłam z nawozem właśnie i nie dostarczyłam odpowiedniej ilości światła zimą. Dlatego trzy roślinki mam teraz w reanimacji. Tutejszy wątek o reanimacji przeczytałam od deski do deski, więc teraz nie pozostaje mi już chyba nic innego jak czekać, obserwować, trzymać kciuki i mieć nadzieję, że się uda Very smile
avatar
Nika25
Myślę, że każdy z nas na początku popełnia błędy Smile A ile ja ich popełniłam to uhuhu...nawet ostatnio miałam wpadkę, ale cóż . grunt to wyciągać wnioski i się poprawić Smile Trzymam kciuki za Twoja roślinkę Very Happy

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Forumotion.com | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Create a blog