Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile


 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

bichett
bichett
Właśnie odebrałam paczkę z zakupioną na allegro Cattleyą i jak na moje oko wygląda ona biednie. Ale absolutnie się na tym rodzaju nie znam. Jest to hybryda, ma plamy na liściach, nie wiem czy to normalne jak np u Oncidium. Kwiaty zwiędły, ale są jeszcze pączki. Co mam zrobić, jak po podróży w kartonie o nią zadbać tak by pączki nie opadły i bym mogła jeszcze sie nią cieszyć? Bylwy są chyba nieco pomarszczone, więc powinnam ją chyba podlać?
Kiedyś miałam Cattleye ale ją straciłam. Mam 2 książki o storczykach, ale informacji w nich tyle co kot naplakał. W necie jest więcej.
Jak powinnam o nią teraz zadbać?
Cattleya
Cattleya
Na moje oko, a miałam już Cattleye w różnych stanach- wygląda ona całkiem dobrze. A fakt, że kwiaty zwiędły jest całkiem normalny- jest to urok wysyłki roślin kwitnących...


stosuj się tylko do arkusza uprawy tego gatunku i będzie ok ok


pozdrawiam hejka
bichett
bichett
Dzięki, a co to za plamy na liściach i jeszcze jedna zagadka jak dla mnie, wszystkie te bulwy mają po 1 liściu, a jedna z nich ma 2 liście???
Czy to dlatego że to hybryda?
Carmella
Carmella 
 
Moim zdaniem ona nie wygląda źle. Mam jedną katleję - miałam 4, ale rozdałam, nie umiałam jakoś z nimi gadać Wink Plamy tego typu pojawiały się po za mocnym nasłonecznieniu, po mechanicznym urazie.

Z tą jedyne co bym zrobiła to przesadzenie do luźniejszego podłoża.
bichett
bichett
No właśnie też o tym myślałam, bo jest jak torf ze styropianem, ale nie byłam pewna. Teraz jak mam potwierdzenie moich obaw co do podłoża to na pewno przsadzę, tylko czy powinnam przygotować podłoże grubsze jak np. dla Phalaenopsisów, czy drobniejsze jak np dla oncidiów, Brassia???

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Zgłaszanie nadużyć | Create your own blog