Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Masdevallia infracta alba
on 01.05.11 4:57

Joane 

Masdevallia ta występuje w górzystych lasach na terenie Brazylii, Peru i Boliwi.

Temperatura: Wymaga zróżnicowanych temperatur. Od zimnych po ciepłe. Ważna jest duża aplituda dobowa oraz zimą niskie temperatury. Potrzebne do zainicjanowania kwitnienia.

Wilgotność powietrza jak większość Masdevalli wymaga wysokiej wilgotności powietrza.

Nasłonecznienie. Masdevallia ta jest bardzo wrażliwa na światło. Najlepiej rośnie na północnym parapecie.

Podlewanie lubi wilgotne podłoże, ale nie za mokre.

Pędy kwiatowe nie obcina się, gdyż w następnym sesonie uaktywniają się do ponownego kwitnienia.
Okres kwitnienia przypada na wiosnę po lato.

Swoją Masdevallię posiadam od października 2010 roku. Zimę spędziła w zimnym pomieszczeniu. Temperatury nocą 10-12 st. w dzień do 15-18st.
Obecnie rozkwitła na dwuch zeszłorocznych pędach a pozostałe powoli tworzą nowe pąki.
Wypuściła też 10 świerzych pędów.

Joane 

Dzisiaj ma już rozkwitnięte większość kwiatków. Aby lepiej wyglądała zamieściłam ją w osłonce wiszącej.
Dla zwiększenia wilgotności wokoło rośliny osłonkę wypełniłam keramzytem.
Tak wygląda dzisiaj. Widok z góry.

I na miejscu w którym jest na stałe.
Joane 

Moja Masdevallia nie zamierza zakończyć kwitnienia. Już ponad miesiąc ciągle tworzy nowe kwiatki na swoich pędach.
Carmella 

Joane, tylko pozazdrościć!
aniusia123
Jest przepiękna, jest jej dobrze u Ciebie, więc Ci to wynagradza Smile

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]

Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Create your own blog