Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Restrepia contorta
on 30.04.11 22:33

janka 

Restrepia contorta rośnie na terenach od Wenezueli przez Ekwador, Kolumbię Peru. Temperatura uprawy od chłodnej po umiarkowaną, duża wilgotność powietrza oraz rozproszone światło. Preferowane temperaury w dzień to ok. 25 C a w nocy ok. 12 C. Bardzo ważną rzeczą jest, aby podłoże było świeże, nie zleżałe i rozłożone. Może zakwitać kilka razy na jednym przyroście.
Moja restrepia hodowana jest na tym samym parapecie i w takich samych warunkach jak masdevallie na oknie północnym. Ponieważ jednak przy kwitnieniu nie znosi przesuszania staram się aby podłoże było stale wilgotne. Dzięki temu za trzecim podejściem doczekałam się utrzymania i rozwinięcia pączka. Kwiat o niezwykłej delikatności, którego warżka może być różnorodnie pokolorowana. Niestety cieszyć się nim można jedynie przez kilka dni.

Re: Restrepia contorta
on 30.04.11 23:11

Cattleya
Cudowny kwiat! Niezwykle interesujący kształt i kolorystyka warżki!

Jak udało Ci się ją zakupić? hejka

on 30.04.11 23:14

janka 

Cztery mam sprowadzone z Ekwadoru a jedną od hodowcy z Niemiec. Te z Ekwadoru potrzebowały pół roku na aklimatyzację i kwitnienie. Z Niemiec mam dość niedawno i już pojawił się nowy przyrost.
Restrepia contorta jest z Ekwadoru.

on 01.05.11 3:01

Gogi
Cudna, niezwykle zjawiskowa choć takie maleństwo. Jakiej wielkości jest sam kwiat?

on 01.05.11 4:12

janka 

Długość warżki, czyli właściwie wielkość kwiatu to prawie 3,5 cm Very Happy

on 05.05.11 23:30

janka 

Moja restrepia kwitnie dziś siódmy dzień. Byłam dość zdziwiona tym faktem, ponieważ nastawiałam się raczej na 3 dni. Znalazłam jednak w końcu dziś informację, że kwiaty potrafią się u niej utrzymać od 1 do 2 tygodni. Teraz pozostaje mi czekać i sprawdzić jak długo zechce kwitnąć u mnie Very Happy Na kolejnym przyroście tworzy się nowy pączek, więc cieszę się, że będzie dalszy ciąg kwitnienia.

on 06.05.11 6:48

boziu 

Jest przepiękna Smile Zakochałem się Very Happy

on 10.05.11 8:55

janka 

Tak, restrepie są niesamowite, niezwykle delikatne i misterne kwiatuszki.
A tak zamyka się po 11 dniach kwitnienia:

on 15.05.11 4:42

Carmella 

Ciekawa roślinka. Szkoda tylko, że nie kwitnie dłużej...

on 22.05.11 20:20

janka 

R. contorta kwitnie całkiem długo, jak na restrepie. U niektórych kwitnienie trwa zaledwie 3 dni. Można czasem nie zauważyć tego faktu Wink

on 28.07.11 9:03

janka 

Od kilku tygodni wszystkie restrepie oraz masdevallie werandują na balkonie. Miejsce zacienione, bardzo przewiewne i krople deszczu w ulewne dni.
Efekty widać było dosłownie po kilku dniach Very Happy
Tak ponownie kwitnie, a kolejny pączek na drugim przyroście już rośnie.

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]

Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Create a free blog