Storczyki Wiki - Orchids Wiki
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile






 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Zobacz posty od ostatniej wizyty

Zobacz swoje posty

Zobacz posty bez odpowiedzi

Uprawa wazonowa w keramzycie
by karunia11 11.01.15 8:52

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:36

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:31

New Member
by Robert Russell Ritchie 26.10.14 7:05

Ascocenda- odpadające liście
by AGA 17.09.14 23:43

Phalaenopsis - znaczenia na liściach
by bestiarka 30.08.14 3:34

Jak pomóc Cambrii? Proszę o opinie.
by AGA 17.08.14 2:49

Orchidarium Smoczycy
by piotr.r 29.07.14 3:32

Aerides houlletiana
by Jolusia 23.06.14 6:45

Vanda - szkodniki
by Nemezis 22.06.14 9:16


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Justyna
Justyna
Zaczynam myśleć o założeniu takiej szkółki ze storczykami jak ma Gogi, więc mam jedno pytanie:
skąd bierze się siewki?
Z góry dziękuję Smile
Neska
Neska 
 
Kupuje się je w sklepie ze storczykami, możesz to zrobić przez internet, najpierw proponuję poczytać tutaj.
slipper
slipper 
 
Zakładanie "przedszkola" z siewek nie ma sensu. Jest to dość czasochłonny i trudny proces, nie dający pewności czy coś się nam uda wyhodować.

Lepiej pobawić się w wyciąganie storczyków z agaru

bądź też po prostu kupić już takie podrostki. Z tymi pierwszymi jest mały problem, ciężko jest je dostać w Polsce, jakiś czas temu Salon Orchidei miał kilka gatunków na sprzedaż ale czy jeszcze je ma tego nie wiem.
Te drugie można kupić na allegro gdzie jest ich nawet duży wybór, głównie są to sadzonki Phalaenopsis , można też napisać na PW do naszej koleżanki z forum, Jolusi ona zawsze coś ma Smile

Nika25
Nika25
Ja kupuje storczyki na ebay'u , jest tam ogromny wybór za czasem bardzo niewielkie pieniądze Smile Mam mnóstwo roślinek od sprzedawców z Tajlandii i Malezji, niektóre są dość duże i myslę, ze za rok będą już kwitły, niektóre są jeszcze maluszkami i pewnie z 3 lata będę musiała poczekać, ale to dopiero jest satysfakcja, jak z takiego maleństwa uda Ci się wyhodować dorosłą roślinę i doprowadzić ją do kwitnienia Very Happy

ps. przepraszam za te pisownie, ale nie mam u siebie na komputerze polskich znakow.


edit: PS 2 - poprawiam w miarę możliwości czasowych, niemniej jednak dobrze by było gdyby jednak pisownia była poprawna-carmella
kalina
kalina
Ja za brak polskich znaków dostałam "upomnienie" Laughing
Orchids Wiki
Orchids Wiki 
 
Nika25 napisał:ja kupuje storczyki na ebay'u , jest tam ogromny wybor za czasem bardzo niewielkie pieniadze Smile Mam mnostwo roslinek od sprzedawcow z Tajlandii i Malezji, niektore sa dosc duze i mysle, ze za rok beda juz kwitly, niektore sa jeszcze maluszkami i pewnie z 3 lata bede musiala poczekac, ale to dopiero jest satysfakcja, jak z takiego malenstwa udA Ci sie wychodowac duza roslinke i doprowadzic ja do kwitnienia Very Happy

ps. przepraszam za te pisownie, ale nie mam u siebie na komputerze polskich znakow.

Na forum podajemy jak pisać z polskimi znakami. Skorzystaj więc z tego i ze słownika ortograficznego Smile Z góry mówię nie uznajemy dysortografii itp.
Gogi
Gogi
Kalino, kilka maluchów mam od Jolusi, ale mam też allegro i z zagranicznych sklepów internetowych. Jeśli chodzi o siewki z agaru to na ostatniej wystawie w Sosnowcu OG miał takie słoiczki za kwotę do 30 zł. Miałam ochotę coś sobie kupić, ale nie było takich ja ja chciałam krzyżówek.
kalina
kalina
Gogi napisał:Kalino, kilka maluchów mam od Jolusi ale mam też allegro i z zagranicznych sklepów internetowych. Jeśli cjodzi o siewki z agaru to na ostatniej wystawie w Sosnowcu OG miał takie słoiczki za kwotę do 30 zł. Miałam ochotę coś sobie kupić ale nie było takich ja ja chciałam krzyżówek.
To Justyna jest zainteresowana siewkami. Dla mnie to jeszcze zbyt wysoki stopień wtajemniczenia Very Happy

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | ©phpBB | Free forum support | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje