Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

akogunia
Witam wszystkich!! Tego storczyka odratowałam po zalaniu. Moja mama, jak go dostała w zasłoniętej i zalanej doniczce, to tak sobie stał i stał, potem dostałam go w swoje ręce. Po przeczytaniu w internecie, że Phalaenopsis nie lubi stania w wodzie i zasłoniętych doniczek przeraziłam się, przeprowadziłam reanimację, od której już nie zakwitł od ponad roku. 3 miesiące temu zasechł jeden pęd, 3 tyg temu zaczął rosnąc nowy listek, zaczęłam podlewać częściej po zimie, przestawiłam na okno, gdzie ma widno, bez bezpośredniego słońca. W mieszkaniu cały czas jest ciepło, do 24 stopni, w nocy chłodniej. Czy mój storczyk szykuje się do kwitnienia w końcu? Dziękuję za opinię. Pozdrawiam wszystkich storczykowiczów.

hejka
Orchids Wiki 

Nowy pęd zacznie się pojawiać przy prawidłowej uprawie (zachowanie dobowej różnicy temperatur pomiędzy dniem a nocą) dopiero po pełnym wzroście nowego liścia (tego co teraz rośnie na szczycie).
akogunia
Dziękuję za pomoc, już nie mogę się doczekać.
akogunia

U mojego storczyka,o którego się pytałam już wyrasta nowy pęd,chociaż liśc nie wyrósł całkiem,nie ma raczej dużej różnicy temperatury pomiędzy dniem i nocą - cieszę się Smile
Orchids Wiki 

To korzeń jest, a nie pęd. Więcej na temat odróżniana korzenia od pedu znajdziesz w tym temacie.
boziu 

U mnie hybrydy Phalaenopsis nie znają jakichkolwiek reguł jeśli chodzi o kwitnienie i nie raz się zdarzało, że kwitł w trakcie wzrostu nowego liścia Wink
bichett
U mnie też nie ma zasady, w trakcie kwitnienia rośnie liść, lub w trakcie wzrostu liści zaczyna kwitnąć, za to zauważyłam, że nie chcą puszczać korzeni jak kwitną, ale jak słabszym roślinkom wycinam nisko pędy to i liście, i korzenie zaczynają rosnąć, a ich ogólna kondycja się poprawia.
Ale w tym wypadku myślę, że to jest korzeń na 99% bo każdy może się mylić.
Orchids Wiki 

Reguła przy hodowli hybryd Phalaenopsis pojawia się po 4-5 latach uprawy rośliny w domu gdy przyzwyczai się do naszych warunków, przestanie czerpać z faszerowania szklarniowego po produkcji i pędzenia rośliny przez producenta. Przez jego zabiegi właśnie roślina przestaje mieć jakiekolwiek zasady co do wzrostu i kwitnienia.

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]

Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Create your own blog