Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

bichett
Witam, znów proszę o poradę, na korze pojawił się taki zielony nalot jak glon, może pleśń, nie wygląda jednak przynajmniej na razie jak mech, może ktoś z was już się z tym spotkał i powie mi co to jest, czy jest szkodliwe, i co z tym dalej zrobić, boję się że moze to wejść na korzenie, na razie tylko jest na kawałkach kory, podłoże jest świeże, niedawno zmienione i chyba dobrej jakości jak z orchidsklepiku, to najlepsze ze zdjeć co zrobiłam

bichett
On jest nawet trochę turkusowy, a w innej doniczce są takie białe kropeczki na korze jakby inne grzyb czy coś, proszę o radę, ktoś musiał sie z tym przecież spotkać
doriska
Czasami pojawia się "flora" w postaci mchu lub białych grzybków, gdy podłoże całkiem nie przesycha
bichett
Doriska już nawierciłam dziórki w doniczkach by szybciej przesychało, ale czy to może zaszkodzić storczykowi, czy raczej nie bo nie wiem czy wymienić podłoże czy wystarczy je przesłuszyć, jestem zaskoczona bo to świeże podłoże, nawet w piekarniku siedzialo przed uzyciem, przewiewne i coś rośnie no i nie jest jakoś szczególnie mokre.Jak się kupuje storczyki to podłoze jest drobniejsze, nieraz mokre jak gnój a takich grzybków nie ma,ewentualnie jest mech.
gejzerka
Ten zielony nalot na korze jest skutkiem wysokiej wilgotności w doniczce i słabej cyrkulacji powietrza wokół rośliny. Dobrze, że zastosowałaś się do rady Doriski i porobiłaś dziurki w doniczce. Jeśli masz w domu wiatraczek/wentylatorek, też przydaje się taka "kąpiel" powietrzna. Włącz go bodaj na chwilę, żeby "ruszyć" stojące powietrze wokół roślin. Wyjdzie im to tylko na zdrowie. Te kłopoty znikną z chwilą, gdy słoneczko dogrzeje mocniej a my pootwieramy okna w mieszkaniach Smile
doriska
Obserwuj czy meszek rośnie dalej. Według mnie nie powinie być szkodliwy dla storczyka, dziurki w doniczce powinny zlikwidować problem Smile
bichett
Dzięki za podpowiedzi, zazwyczaj robie otworki w doniczkach ale jakoś musiałam te ominąć może akumulator w mojej mini wiertarce padł i później do tego nie wróciłam, pozdrawiam i dziekuje

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]

See also | Zobacz także

Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Forumotion.com | Natur | Flora, Garden | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs